Problem z sb live 5,1

kupiłem kartę sb live 5,1 digital i w xp podczas instalacji wyskakuje mi że nie mam karty i mam se ją wsadzić… śmieszne!gra mi tylko na 2 -channel

moze po prostu jej nie docisnales i dlatego wywala ten blad :roll:

ja miałem tak samo tylko z kartą sieciową - w moim przypadku przyczyną okazały się nieprawidłowe sterowniki … może w Twoim przypadku też … ??

docisnołem kartę na 100% ona gra ale na 2 kanały.czy ktoś jest specjalistą od SB?

Zastanawiam się cały czas czy w oprogramowaniu jakie instalujesz do powyższej karyt zmieniłeś ustawienia na 5.1 … SB uruchamia sę tak jak każda inna karta na 2 kanały. (mniemam że dżwięk wychodzi z wyjścia oznaczonego żółtym kolorem… Jeśli tak to karta jest sprawna. Pozostaje ci tylko pogrzebac w ustawieniach. Mozesz to ustawic np. uruchamiając CREATIVE SURROUND MIXER - tam już wszystko jasne. Pozdrawiam

Mam nadzieje że gość który sprzedał ci karte dołączył do niej sterowniki… bo jak nie to niestety… albo kolejny wydatek albo poszukiwania w necie. Nie wyobrażałeś chyba sobie że ta karta wykożysta w pełni swoje możliwości bez pomocy sterownika…

drogi kolego - problem tej karty jest bardziej złożony!

karta jest sprawna w 100% , potwierdziły to sterowniki kxdriver.

Niema nic do rzeczy ustawianie ilości kanałów 5.1 czy 2 .wogóle podczas instalacji oprogramowania wyrzuca soft bo pisze że mam zainstalować SB live w swoim kompie.on myśli że karty niema w komputerze.strona z creatiwa jest tak denna że szkoda gadać.FAQ i czat są po angielsku.problem z tym jak dopasować konkretny sterownik do konkretnego chipa.tam jest EMU 101K na SB0220.

sprzedawca mnie olał i powiedział że dostał partię OEM bez sterów.dlatego kosztowała 120,00pln

jedyny ratunek to reinstalka windy,a potem się okaże.

Nie jestem laikiem w tych sprawach , robię to nie pierwszy raz. komputer z kartą nie jest mój- dla mnie sblive to chłam i zabytek. ja gram na TERRATEC i to można nazwać instrumentem muzycznym.polecam dla zabierających głos w sprawie karty FAQ na stronie CREATIV-a.(angielszczyzna)

pozdrawiam