Problem z ściąganiem radiatora


(Crox300) #1

Witam mam problem ze ściągnięciem radiatora, proszę opisać mi w punktach co zrobić z której strony itp.

Poniżej link do zdjęcia


(Seba86mu) #2

Ta podstawka wygląda mi na socket A.

Z obu stron podstawki procesora są po trzy zaczepy. Zaczepiona jest na nich klamra, która przechodzi przez środek radiatora. Musisz z jednej strony nacisnąć klamrę, aby zsunąć z zaczepów. Druga strona zejdzie automatycznie.


(Djkilof) #3

Musisz pomóc sobie śrubokrętem. Spróbuj nim zdjąć zaczep z socketu czyli zaczepka w dół i do przodu.


(Lukaszk 89) #4

Słabe zdjęcie le tak jak poprzednik radzi zrób.Z jednej strony powinna być większa dziura w tej klamrze.Wsadzasz mały śrubokręt na przykład i odginasz klamrę żeby zeszła z zaczepu.

Poza tym zajrzyj w te tematy:

viewtopic.php?t=45814

viewtopic.php?f=7&t=72248&p=511525&hilit=radiator#p511525


(Cosik Ktosik) #5

Ściąganie chłodzenia na Socket A


(Crox300) #6

Mimo wszystko nadal go nie mogę ściągnąć :frowning: próbuje na wszystkie sposoby, tam są tylko zaciski, próbuje śrubokrętem i nic..


(Cosik Ktosik) #7

Najlepiej wymontuj płytę z obudowy. Jak zaciski ściągniesz, spróbuj lekko obrócić radiator w prawo i w lewo (względem osi pionowej do radiatora). Jeśli nie idzie, to podgrzej trochę ten radiator np suszarką. Szkoda, że nie ma porządnego, letniego słoneczka.


(Lukaszk 89) #8

Wsadzasz w "uszko" (to które ma dłuższe ramię wystające poza radiator) jakiś mały śrubokręt.Dociskasz ten uchwyt i odciągasz od radiatora(spójrz wcześniej dokładnie na ten uchwyt(pod spodem jest tak jakby haczyk i to właśnie z niego musisz zdjąć uchwyt)).Tylko uważaj na płytę bo nieco się przy tym napręża.