Problem z ścinami PC

Witam, mam problem z działaniem mojego pc.

Kiedy wchodzę do internetu to bardzo często zacina, trzeba robić przerwy oglądając YT a pc się wiesza.

Jednakże, kiedy gram w jakąś grę to nie ma oznak tego. Gra chodzi płynnie, bez lagów.

Dodam, iż kilka dni temu robiłem skan i usunąłem wszystkie wirusy.

Prędkość mojego łącza to 10MB/1MB

Specyfikacja:

Intel Core i5

ASUS GeForce 560Ti

Dodam jeszcze, że mam sporo miejsca na obu dyskach a cały komputer co raz bardziej zacina się…

Po kilku godzinach użytkowania praktycznie nie da się nic robić bo cały czas są denerwujące ściny.

Prędkości moich podzespołów wahają się między 30C a 40C. Użycie procesora wynosi kilka/kilkanaście procent.

Prędkość w stopniach Celsjusza ?

Wracając zaś do tematu: usunąłeś wirusy, ale czy aby na pewno wszystkie ? (wirusy to nie są jedyne szkodniki mogące powodować opisane objawy). Na początek sugerowałbym ściągnąć na pewnym sprzęcie (nie zainfekowanym) Anty Malware Byte i OTL, przeskanować komputer pierwszym, a logi z drugiego podać na forum.

Co do stopni to tak, Celsjusza.

Spróbuje zeskanować i dać wam logi.

Przy próbuje skanowania w poszukiwaniu logów, pisze “Out of memory”

W międzyczasie - zapoznaj się z następującymi definicjami:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Skala_Celsjusza

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pr%C4%99dko%C5%9B%C4%87

by na przyszłość nie kompromitować się …

A ty się naucz czytać ze zrozumieniem, bo widać zapomniałeś od przedszkola.

Wiadomo, że nie chodziło mi o Kelviny… Gdybyś pomyślał to byś wiedział… I to ty najwyraźniej się skompromitowałeś :smiley:

Logi z Anty Malware Byte

http://wklej.to/JB62k

Widać poziom dzisiejszych szkół wyższych sięgnął dna, skoro uczą tam że prędkość mierzy się jednostkach miary temperatury. Cieszę się że w moim przedszkolu uczyli mnie nie tylko czytać ze zrozumieniem, ale również poprawnie formułować to co mam do powiedzenia.

Jasne - wklejam więc dla potomności zanim się ockniesz i wy edytujesz:

To teraz wracając do logu - przeczytaj go ze zrozumieniem i odpowiedz sobie na pytanie dlaczego nadal masz zainfekowanych 47 plików i wpisy rejestru.

Usuąłem je. Co dalej?

Dalej: otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html

Ale kiedy sprawdzam logi w OLT to mi mówi “Out of memory”.

To wywal ze skryptu OTL:

/md5start

agp440.sys

atapi.sys

beep.sys

cdrom.sys

ndis.sys

winlogon.exe

userinit.exe

/md5stop

i zobacz czy Out Of Memory się objawi.

http://wklej.to/q8FNk

Tak na pierwszy rzut oka - masz co najmniej dwóch nieproszonych gości: trojana wimad i jeszcze coś, co podmieniło pliki systemowe (no - chyba że sam przekopiowałeś dajmy na to lsb_un20.exe z windows\system32 do windows). Stawiałbym na lwd.exe.

Myślę też, że to co dostrzegłem przeglądając pobieżnie wyniki skanu - to może być dopiero początek (no - ale ja jako przedszkolak mam prawo być o tej porze zmęczony - więc ustąpię pola innym).

Jak nie chcesz zakopywać toporu wojennego to trudno. Napisał C bo nie chciało mi się o 2 w nocy kopiować z wikipedii znaku stopnia tylko poprostu napisałem C.

Poza tym Kelviny to litera K a nie C więc przestań gadać offtopic i mi pomóż.

Jakiego znowu kurna toporu ? Jeśli nie zauważyłeś - podsumowałem temat “prędkości mierzonej w stopniach celsjusza” - i jak dla mnie - to obecnie zwisa mi to czy zrozumiałeś o czym mówię czy nie (choć jak widać - raczej nie, skoro wyjeżdżasz z jakimiś Kelvinami). EOT.

Co do loga - to napisałem ci - że nadal masz zasyfiony system, i podałem to, co rzuciło mi się w oczy. OTL to bardzo fajne narzędzie, ale ja nie opanowałem go jeszcze w takim stopniu by móc autorytatywnie powiedzieć: “wklej w Custom Scans/Fixes to i to i naciśnij fix”. A już na pewno kiedy nie jestem przekonany, że zobaczyłem wszystko. To o czym wspomniałem można usunąć antyczną metodą polegającą na ubiciu procesu w menadżerze zadań, i ręczne usunięcie pliku wykonywalnego. Można też się wspomóc dodatkowymi programami takimi jak Spyware Blaster itp. ale osobiście wyczuwam że skoro wimad umknął Malware Byte oraz Kasperskiemu - to w systemie siedzi bydle o wiele sprytniejsze.

A jak można je usunąć?