Problem z serwerem X (?)

Odpalam sobie dzisiaj Ubuntu 6.12. Pomyslalem ze zainstaluje sobie sterowniki do karty graficznej nvidia. Znalazlem opis instalacji i polecenia w poradniku i je zaintstalowalem. dalem polecenie w terminalu zeby odblokowac te sterowniki czy jakos tak. Wszysyko wg poradnikia. Nalezalo uruchomic ponownie system. Wszystko ladnie, system sie zaladowal. W miejscu gdzie mam podac login i haslo widnieje znajomy niebieski ekran :mrgreen: rodem z Win98 z nastepujaca trescia:

“Serwer X został wyłaczony.Uruchom ponownie GDM gdy serwer X zostanie poprawnie skonfigurowany”

To pewnie wina sterownika do nvidii i pewnie ten serwer X to Xorg tak??

Pomocy i z góry dziękuję i pozdrawiam.

nie mam ochoty zaglądać do ubuntowego przewodnika więc napisz dokładnie jak instalowałeś te sterowniki, jaką masz kartę i jaką wersje sterowników instalowałeś ?

spróbuj:

sudo dpkg-reconfigure xorg-xserver

mialem ten problem,pomogl tylko skrypt envy zainstaluj tak jak tu jest opisane i bedzie ok

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … highlight=

Karta ge-force 5200

Najpierw to:

sudo apt-get install nvidia-glx nvidia-kernel-common

Później to:

A i nie moge wydac zadnego polecienia bo po zaladowaniu systemu i wyskoczeniu tego komunikatu jest czarny ekran i pomaga tylko reset.

Te polecenia to ze strony:

http://ubuntuguide.org/wiki/Ubuntu_Edgy_pl#Jak_zainstalowa.C4.87_sterownik_grafiki_.28NVIDIA.29

jak pojawi się czarny ekran wciśnij ctrl+alt+F1 i wtedy

sudo dpkg-reconfigure xorg-xserver

osobiście polecałbym instalować sterowniki ze strony producenta (też mam GF FX 5200 i najnowszy sterownik ze strony nvidia.com chodzi bez problemów)

JAk przewiniesz to niebieskie okienko na dół to będzie napisamy powód błedu

A musiałes edytowac Xorga czy tylko uruchomic ponownie komputer??

Złączono Posta : 07.04.2007 (Sob) 17:15

Ni działa :frowning: Pokazuje sie komunikat: xorg-xserver nie został zainstalowany i dalej nie pamietam. W kazdym badz razie nie dziala. Dalej to samo :cry: :cry: :cry: Złączono Posta _: 07.04.2007 (Sob) 18:03_Dziala. Ma byc tylko:

sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg

I konfigurowalem recznie. Zmienilem zeby korzystal z nvidii a nie z nv. Reszta domyslnie. walilem caly czas enter i enter. Nie wiem czy dobrze. ale grunt ze wsjo dziala.

Teraz jak zmienic odswiezanie monitora na 72hz bo w ubuntu jest tylko 75 i nie da sie zmienic a monitor troche mnie razi.