Problem Z Siecią Bezprzewodową (laptop)

Witam… postanowiłem kupić routera firmy Easy Touch Wireless ADSL2/2+ Router ET 1220 router jest podłączony do głownego komputera i internet działa, podłączyłem laptopa do sieci bez przewodowej poprzez IP “192.168.1.2” i internet “ponoć” działa ponieważ coś mi tego neta odbiera i siec bezprzewodowa pisze że została połączona… lecz problem polega w tym że ten internet wg. nie działa…

Nie wiem czy to wg. ma coś z tym wspólnego ale w komputerze IP jest ustawione na automatyczne… jeśli w laptopie ustawie aby sobie sam znalazł IP to wyskakuje mi komunikat: “ograniczenie lub brak połączenia”

nie mam zielonego pojęcia co może być nie tak ponieważ pierwszy raz konfiguruje router… dlatego jeśli nie napisałem czegoś co jest potrzebne to prosze napisać… to chyba wszystko…

Pozdrawiam

Ustaw na laptopie aby pobierał adres sam, a na routerze upewnij się czy masz włączone DHCP.

jak ustawie zeby pobierał adres sam to mi pobierze adres: 192.168.1.10 Który niestety nie działa… a jeśli chodzi o to DHCP to jak to sprawdzić? bo ja tak jak napisałem wyżej jestem cienki w te klocki

Jeśli laptop pobrał sobie taki adres to znaczy ze DHCP działa. Powinien też pobrać adres bramy 192.168.1.1, możesz to sprawdić w wierszu poleceń komendą ipconfig /all. Sprawdź czy działa sieć lokalna, spinguj 192.168.1.1.