Problem z siecią bezprzewodową na drugim komputerze

(Okar19) #1

Witam,

"Problem" polega na tym, że gdy wyłącze komputer który odbiera sygnał bezprzewodowo i ponownie go uruchomie to nie mam na nim internetu. Przypadkowo odkryłem że rozwiązaniem tego problemu jest restart routera ( netia spot ) i tutaj moje pytanie, dlaczego tak się dzieje ?? Za każdym razem musze zrestartować router i wtedy moge sie polaczyc z siecia bezporzewodowa na drugim komputerze

(dymsza4) #2

Witam !

Dzieje się tak ponieważ twoja karta bezprzewodowa nie jest kompatybilna z routerem. Miałem tak jak był nowy laptop a stary router po wymianie routera wszystko działa. Proponuje kupić kartę do laptopa na allegro kosztują gdzieś 50 zł i najlepiej żeby była na chipsecie Atherosa to są najlepsze karty. Pozdrawiam :slight_smile:

(roobal) #3

Podstawowa informacja - co to za karta sieciowa?

Nie masz internetu, czy nie masz połączenia z routerem? To spora różnica.

Może modem się nie synchronizuje.

Drugi komputer, oznacza inny komputer, o którym była mowa wcześniej, czy ten sam? Ile komputerów podłączonych jest do sieci?

Pozdrawiam!

(Okar19) #4

Nie mam polaczenia z routerem

DO sieci podlaczony tylko jeden komputer

(roobal) #5

Nadal nie napisałeś jaką masz kartę sieciową - model karty, albo czipset, na jakim działa karta. Próbowałeś przeinstalować sterownik? Uruchom wiersz poleceń i pokaż wynik poleceń.

ipconfig /all

ping 127.0.0.1

Pozdrawiam!