Problem z siecią bezprzewodową (nie łączy z internetem)


(Jozi02) #1

Witam, od czasu reinstalacji systemu operacyjnego (win xp) na swoim laptopie mam problem z siecią bezprzewodową - laptop łączy się z siecią ale nie łączy się z internetem (drugi komputer nie ma z tym problemu). Ktoś może wie co z tym zrobić? Dodam tylko, że łączę się przez ruter Dl-524)


(Micoud81) #2

sprawdź czy masz ustawione automatyczne pobieranie adresów IP

oraz typ zabezpieczeń z jakimi łączy się twoja karta wifi z routerem (czy jest taki sam jak skonfigurowany jest router)


(Adax22) #3

Sprawdź ustawienia protokołu internetowego TCP/IP być możne tam jest coś "namieszane" i ustaw tak jak na komputerze z działającym internetem z jednym tylko wyjątkiem Jeżeli masz statyczne IP to adres IP nie moze być taki sam na obydwu komputerach (musi być rożny np jak na jednym masz IP 192.168.0.2 to na drugim masz np 192.168.0.3 Brama ma taki sam adres jak adres routera czyli np 192.168.0.1 to samo dotyczy adresu DNS;Maska 255.255.255.0 Jak masz na Pierwszym z działającym internetem ustawione Automatyczne pobieranie ustawień to da drugim tez ustaw automatyczne. Proponuje ponownie zainstalować sterowniki karty Wi Fi . Powodów możne być wiele.


(Jozi02) #4

Na jednym komputerze (stacjonarnym łączącym się z ruterem po kablu) mam ustawione automatyczne pobieranie adresu IP jak i DNS. Jeśli ustawiam tak samo an laptopie wtedy nie łączy się nawet z siecią (ciągle jest informacja "pobieranie adresu sieciowego). Zmiana IP także nic nie daje. Sterowniki są świeżo zainstalowane.