Problem z siecią bezprzewodową/ Vista

(Magdolf) #1

Witajcie! Na wstępie chciałabym zaznaczyć, że jeśli chodzi o komputery jestem kompletnie zielona i w większości nie mam pojęcia o czym piszecie w innych wątkach, dlatego proszę- jeśli będziecie chcieli mi pomóc, piszcie dokładnie jak co robić i nie wkurzajcie się jak nie zrozumiem.

Mam problem z siecią bezprzewodową na moim laptopie. Do tej pory (przez ponad rok) nie miałam żadnych problemów, ale teraz łączy się, lecz jest napisane: łączność ograniczona lub tylko lokalne. Nie wiem o co chodzi i skąd te kłopoty.

W domu mam jeszcze komputer stacjonarny oraz telefon które działają bez problemu.

Mój notebook to Asus F5V, karta sieciowa Atheros AR5007EG.

Co zrobić? Prosze pomóżcie!!

(Julek94) #2

w jakiej odległości od routera próbujesz sie połączyć? opcja napraw(w xp po kliknięciu na ikone sieci w trayu) nie pomaga? Jaki masz zasięg? zmieniałaś jakieś ustawienia ostatnio?

p.s ja mam inną karte wifi

(Hitm3n) #3

Też miałem problem z tym. Ta karta jest najprawdopodobniej trefna, tak sam jak moja, tyle że jeszcze jej w serwisie nie miałem, ale chyba i tak to zrobię (Też mam ASUS-a, tylko inny model, ale tą samą kartę sieciową). Nie jest to wina Twojego ISP (dostawcy neta), tylko coś w sprzęcie siedzi. Rozwiązaniem może być odpalenie laptopa na baterii z odłączonym zasilaniem sieciowym. Następnie wyłączyć, wyjąć na kilkanaście sekund baterię i odpalić na zasilaczu. U mnie taki sposób działa zawsze, jak nie da rady tak, to może (ale niekoniecznie może ktoś zna jakiś sposób na to inny) czeka Cię serwis.

(Magdolf) #4

Jestem jakieś pół metra od routera. Zawsze tak było, nie miałam żadnych problemów. Pisze, że nie ma żadnych problemów. Siła sygnału doskonała. Przed pojawieniem się problemu w nocy korzystałam z baterii, prawie się wyładowała. I jak nie umiałam się połączyć następnego dnia, to w opcjach zarządzania energią we właściwościach karty sieciowej odznaczyłam możliwość wyłączania tego urządzenia w celu oszczędzania energii i ruszyło, ale po następnym włączeniu kompa znów net nie działał i tylko lokalne.

-- Dodane 21.07.2009 (Wt) 12:28 --

Hitm3n- niestety ten sposób u mnie nie działa. może są jakieś inne opcje? Nie wierzę, że mój ukochany notebook się popsuł :frowning:

(Julek94) #5

sprawdz w ustawieniach czy nie masz włączonej opcji oszczędzania energii(jest jeszcze jedna) poziom sygnału podaj w db. Pamiętam że u mnie była opcja ustawiania mocy karty(od 10 do 100) moze Ty też ja masz? jaki masz router?

(Magdolf) #6

A mógłbyś dokładniej wytłumaczyć jak i gdzie to wszystko zrobić i sprawdzić? przepraszam, ale strasznie się w tym wszystkim gubię. Mój system operacyjny to Vista Home Basic.

(Myphonefun) #7

Ja też ma taki problem z tą kartą na systemie Windows 7 jednak zdarza mi się on sporadycznie i w jego rozwiązaniu pomaga wyłączenie i włączenie samej karty sieciowej w ustawieniach a następnie zresetowanie komputera.

Pozdrawiam

(Magdolf) #8

Portfolio- niestety to rozwiązanie również nic nie dało.

(Julek94) #9

model routera odczytaj z opakowania ewentualnie połącz sie z nim z innrgo kompa(kablem). co do sprawdzenia ustawień to w xp jest coś takiego (ze sterownikami) jak narzędzie klienta atheros i tam jest wiele ustawień. Jak bedzie na viscie nie wiem i nawet nie mam jak sprawdzić

(Magdolf) #10

Problem rozwiązany: z ustawieniach połączenia sieci bezprzewodowej należało wyłączyć: protokół internetowy w wersji 6 (TCP/ IPv6)

Dziękuję za pomoc! Pozdrawiam!