Problem z siecią bezprzewodową/ Vista

Witajcie! Na wstępie chciałabym zaznaczyć, że jeśli chodzi o komputery jestem kompletnie zielona i w większości nie mam pojęcia o czym piszecie w innych wątkach, dlatego proszę- jeśli będziecie chcieli mi pomóc, piszcie dokładnie jak co robić i nie wkurzajcie się jak nie zrozumiem.

Mam problem z siecią bezprzewodową na moim laptopie. Do tej pory (przez ponad rok) nie miałam żadnych problemów, ale teraz łączy się, lecz jest napisane: łączność ograniczona lub tylko lokalne. Nie wiem o co chodzi i skąd te kłopoty.

W domu mam jeszcze komputer stacjonarny oraz telefon które działają bez problemu.

Mój notebook to Asus F5V, karta sieciowa Atheros AR5007EG.

Co zrobić? Prosze pomóżcie!!

w jakiej odległości od routera próbujesz sie połączyć? opcja napraw(w xp po kliknięciu na ikone sieci w trayu) nie pomaga? Jaki masz zasięg? zmieniałaś jakieś ustawienia ostatnio?

p.s ja mam inną karte wifi

Też miałem problem z tym. Ta karta jest najprawdopodobniej trefna, tak sam jak moja, tyle że jeszcze jej w serwisie nie miałem, ale chyba i tak to zrobię (Też mam ASUS-a, tylko inny model, ale tą samą kartę sieciową). Nie jest to wina Twojego ISP (dostawcy neta), tylko coś w sprzęcie siedzi. Rozwiązaniem może być odpalenie laptopa na baterii z odłączonym zasilaniem sieciowym. Następnie wyłączyć, wyjąć na kilkanaście sekund baterię i odpalić na zasilaczu. U mnie taki sposób działa zawsze, jak nie da rady tak, to może (ale niekoniecznie może ktoś zna jakiś sposób na to inny) czeka Cię serwis.

Jestem jakieś pół metra od routera. Zawsze tak było, nie miałam żadnych problemów. Pisze, że nie ma żadnych problemów. Siła sygnału doskonała. Przed pojawieniem się problemu w nocy korzystałam z baterii, prawie się wyładowała. I jak nie umiałam się połączyć następnego dnia, to w opcjach zarządzania energią we właściwościach karty sieciowej odznaczyłam możliwość wyłączania tego urządzenia w celu oszczędzania energii i ruszyło, ale po następnym włączeniu kompa znów net nie działał i tylko lokalne.

Dodane 21.07.2009 (Wt) 12:28

Hitm3n- niestety ten sposób u mnie nie działa. może są jakieś inne opcje? Nie wierzę, że mój ukochany notebook się popsuł :frowning:

sprawdz w ustawieniach czy nie masz włączonej opcji oszczędzania energii(jest jeszcze jedna) poziom sygnału podaj w db. Pamiętam że u mnie była opcja ustawiania mocy karty(od 10 do 100) moze Ty też ja masz? jaki masz router?

A mógłbyś dokładniej wytłumaczyć jak i gdzie to wszystko zrobić i sprawdzić? przepraszam, ale strasznie się w tym wszystkim gubię. Mój system operacyjny to Vista Home Basic.

Ja też ma taki problem z tą kartą na systemie Windows 7 jednak zdarza mi się on sporadycznie i w jego rozwiązaniu pomaga wyłączenie i włączenie samej karty sieciowej w ustawieniach a następnie zresetowanie komputera.

Pozdrawiam

Portfolio- niestety to rozwiązanie również nic nie dało.

model routera odczytaj z opakowania ewentualnie połącz sie z nim z innrgo kompa(kablem). co do sprawdzenia ustawień to w xp jest coś takiego (ze sterownikami) jak narzędzie klienta atheros i tam jest wiele ustawień. Jak bedzie na viscie nie wiem i nawet nie mam jak sprawdzić

Problem rozwiązany: z ustawieniach połączenia sieci bezprzewodowej należało wyłączyć: protokół internetowy w wersji 6 (TCP/ IPv6)

Dziękuję za pomoc! Pozdrawiam!