Problem z siecią bezprzewodową

Mam router i laptop łączył się z nim bezprzewodowo, w pewnym momencie połączenie przestało działać i koniec, kablem mogę się połączyć, jednak gdy próbuje wyszukać sieci bezprzewodowe nic nie znajduje, co robić?

Wiem coś o tym :slight_smile: przez długi czas miałem to samo.

Generalnie często pomagało włączenie i wyłączenie routera (od zasilania) na jakieś 10 sek. Jak to nie pomagało, podłączałem się kablem (prostym RJ45) do routera, odłączałem internet, w ust. połączenia lokalnego ustawiałem mu ‘sztywne’ IPv4 podane przez ISP (dostawca neta), restart kompa i równoczesne podpięcie kabla z netem do routera. Po restarcie powrót do wyszukiwania IP i DNS automatycznie. Z reguły działało. Jak nie tak, jest jeszcze opcja taka, że możesz się na stałe podpiąć kablem do routera, ale wątpię że urządza Cię taka opcja (ja niestety jestem do tego zmuszony, za dużo przerw w necie):

Podpinasz się kablem do routera, wchodzisz w połączenia sieciowe, połączenie lokalne, stan, szczegóły. Stąd spisujesz sobie MAC Adress - czyli adres fizyczny. zamykasz okienko szczegóły. Klikasz ‘właściwości’, pokaże Ci się lista taka, jak przy poprzednich ustawieniach. Klikasz na pierwszą opcję (w moim wypadku na Vista nazywa się to Klient sieci Microsoft Network) i dajesz konfiguruj. Następnie ‘zaawansowane’, szukasz opcji Network Adress, i z boku dopisujesz przepisany ze stanu adres fizyczny MAC. Wyłączasz też wcześniej połączenie bezprzewodowe (ppm -> wyłącz). Dajesz ok, zamknij i restart kompa. Powinno już nie łączyć Cię z routerem bezprzewodowo a przez kabel.

Druga opcja jest bezpieczna, tak samo ustawiał mi i mojemu znajomemu technik z mojej sieci internetowej. Pierwsza zresztą tak samo.

Na przyszłość jak podasz model routera, może być szybciej ;p ja mam D-Link DIR-300.

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif