Problem z siecią bezprzewodową

(tacyer) #1

Witam!

Kumpela prosiła mnie o pomoc, gdyż po sformatowaniu jej komputera nie potrafi połączyć się z internetem. Byłem dzis i Niej i sprubowałem to zrobić, ale bez skutku, podłączyłem port wi-fi pod usb i zainstalowałem oprogramowanie z płyty, nastepnie w protokole tcp/ip ustawiłem odpowiednie ip, bramke i maske oraz dns. Wszystko niby działa poprawnie, zasięg jest bardzo dobry, wszystko swieci na zielono :stuck_out_tongue: , ale gdy otiweram IE to sie długo ładuje i pisze błąd wyświetlania strony. Poszperałem tam jeszcze trochę i w jakims oknie wyskoczyło mi, że Windows nie znajduje sieci bezprzewodowe, chciałem ją skonfigurować windowsowym narzędziem, ale gdy doszłem do punktu gdzie prosi o wubór urządzenia USB i jest pusta lista :expressionless: Kumpela ma router D-Link, czy zrestartowanie ustawień routera by pomogło?

-- Dodane 19.01.2010 (Wt) 19:15 --

Pomyślałem, że może wbijam sie na czyjeś IP więc zmieniałem końcówke, ale bez skutku pozytywnego :expressionless:

(MrAsusrp6) #2

Nie rozumiem ?

Może napisz składniej, kto jest dostawcą netu, jaki system.

(tacyer) #3

NIe wiem kto jest dostawcą neta, system to XP, podłączyłem bezprzewodową kartę sieciowa pod USB, tak to chyba powinno zabrzmieć, w każym bądź razie wygląda to jak pendrive z antenką xD