Problem z siecią bezprzewodową

Witam wszystkich…Mam problem z Wi-Fi…Może zacznę od początku.Zakupiłem laptopa niedawno ale bez Wi-Fi i gościu w sklepie w którym zakupiłem tego laptopa zainstalował mi Wi-Fi ale nie sprawdził co i jak działa.Posiadam Router-a i zrobił tak ze mam internet tylko w domu i poza domem nie mogę korzystać z niego.Wyjechałem do kogoś z laptopem i włączyłem sieć bezprzewodową i wykryło sieć.Wpisałem klucz bo tego wymagał i pokazało że połączenie wykryto i pokazuje 1 mb/s…Ikonka pokazuje że jest połaczenie bezprzewodowe i działa poprawnie.Włącze przeglądarkę i nie ma połaczenia wogóle a jak wejdę w opcje sieci to pokazuje że …Wysyłanie aktywne jest i działa i pokazuje Wysyłanie - 30 i wciaz rośnie ale odbieranie nie działa i wciaż mam odbiór - 0.Proszę o pomoc co mam zrobić by zadziałał odbiór…Na zakończenie powiem że ikonka poprawnie pokazuje i dobrze działa wysyłanie tylko na odbiór wciaż pokazuje 0.

Hej,

Pierwsze i najważniejsze to sprawdź, czy w tamtym router’ze nie jest włączone filtrowanie adresów MAC kart sieciowych. Jeśli tak, to oprócz wpisania hasła sieciowego na komputerze łączącym się z siecią, należy wpisać adres karty sieciowej w konfiguracji router’a bądź też w czasie łączenia nacisnąć na router’ze przycisk często oznaczany jako REG.

A jaki to router??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Radziłbym sprawdzić czy nie masz wpisanego na “sztywno” adresu IP przez co router widzi konflikt na linii twój komputer i inny komputer.