Problem z siecią bezprzewodową

Witam wszystkich serdecznie!

Wczoraj wieczorem zaczęły się dziać jakieś problemy z siecią bezprzewodową u mnie w domu. Nie bardzo wiem z czego mogą one wynikać, gdyż jak dotąd sieć ta działała bezproblemowo. Po tym jak piorun załatwił mój stary modem łącznie z komputerem stacjonarnym, postanowiłem zakupić router Planet ADW-4401 i działać na laptopie. Problemy zaczęły się wczoraj kiedy to notebook nie potrafił się połączyć z routerem (“Sieć niezidentyfikowana”), wygląda to tak jakby router nie potrafił przypisać poprawnego nr IP dla połączenia internetowego. Obecnie łącze się przez zwykły kabel i wszystko działa sprawnie. Nie bardzo wiem co mogę zrobić, wiadomo, próbowałem wyłączać router z zasilania, wyłączać i na nowo włączać kartę sieciową, ale nic to nie pomogło. Czy ktoś wie jak mogę temu zaradzić? Pozdrawiam

proponuję zacząć od pobrania najnowszego firmware’u do tego urządzenia - http://www.planet.pl/content/advancedsearch/(search_view_type)/download_files?SearchContentClassID=22&SearchText=ADW-4401 (tylko do odpowiedniego modelu)

następnie reset ustawiń poprzez przycisk na obudowie, wgranie firmware’a i ponowna konfiguracja.

No chyba musi byc na routerze akceptacja polaczenia WiFi. Czyli przycisk “REG” albo cos innego :slight_smile:

Skolek ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.