Problem z siecią domową między dwoma komputerami

(system) #1

Chciałem podłączyć dwa komputery do sieci. Jeden jest stacjonarny na którym jest system WIN Xp Pro z SP1 a drugi to laptop i system WIN XP Home z SP2. Adresy IP są napewno dobrze powpisywane , maska podsieci rónież , bramki i grupa robocza ta sama. A problem polega na tym że laptop widzi komputer stacjonarny w sieci ale stacjonarny nie widzi laptopa. Więc co tu zrobić w tej sytuacji ?? Czy jest to wina sp2 na laptopie . Może wgrać sp2 na kompa stacjonarnego ?? Nie wiem kombinowałem na wszystkie sposoby i ciągle to samo , dlatego proszę o pomoc w tej sprawie

(M a x) #2

zerknij Tu

(system) #3

Ok problem rozwiązałem. Był spowodowany bramką. Ustawiłem adres IP na jednym kompie 192.168.0.1 a na drugim 192.168.0.2 a brama domyślnie była ustawiona na 192.168.0.1. Dlatego ruch był jednostronny i jeden komp widział a drugi nie. Zmieniłem adresy IP Komp 1 192.168.0.3 a komp 2 na IP 192.168.0.4 brame ustawiłem 192.168.0.1 i chula

Dzięki i pozdrawiam

Edit:

Daje sprostowanie jak by ktoś miał dalej problemy i kompy by sięnie widziały. Bo u mnie dalej był problem

Własnie ten protokół trzeba zainstalować

Pozdrawiam