Problem z siecią lan i internetem radiowym

witam, mam pewien problem odnośnie konfiguracji sieci, otóż posiadam 3 komputery połączone routerem oraz radiowy internet. Problem w tym, że w momencie kiedy mam włączone połączenie z netem i włączę dodatkowo sieciówkę od razu blokuje mi internet, połączenie dalej jest ale nie wysyła żadnych danych. Wszystko wraca do normy po wyłączeniu połączenia lokalnego i zrestartowaniu połączenia radiowego. Sieciówki i kable mam sprawne router też. Czy jest wogole możliwe skonfigurowanie sieci radiowej i lokanlej jednocześnie?

oczywiście.

wyglada na to ze siec bezprzewodowa ma mniejszy piorytet-> pakiety sa wysyłane na kartę sieciową przewodową - a tam nie ma przecież internetu

mam pytko: chcesz przez np. crossa polaczyc drugiego sprzeta? czy coś podobnego?

  1. prosze opisz konfiguracje dokładniej, bo pojawia sie router nie wiadomo skąd i nie wiem jak on jest umiejscowiony w sieci.

Czy masz np

INTERNET WIRELESS -> ROUTER -> kompy na WIFI? dobrze mowie?

mam kompy podlaczone przez router microcom ad2656 a dodatkowo do jednego z kompow podlaczona radiowke przez bezprzewodowa karte USB Wireless-G High Power Repotec RP-WU1705; i jeszcze takie pytanie czy jest jakas okreslona kolejnosc zagniatania kabli w RJ-45 czy dowolnie, byle na obu koncach byly w tej samej kolejnosci?

dokładnie tak

teoretycznie bedzie okej jak dowolie podepniesz tyle ze ni zgodnie ze standardem (straight-though)

http://www.prolink.pl/filemanager/downl … 1.2006.pdf

no to wychodzi na to ze w porzadku mam podlaczone, chcialem sie tylko upewnic;

a powracajac do problemu z siecia, wczesniej mialem neostrade i bez zadnych kombinacji moglem skonfigurowac siec i udostepnic polaczenie, natomiast po przerzuceniu sie na radiowke przestalo to dzialac