Problem z siecią na Laptop z XP

witam

Mam kłopot z lapciakiem hp 6820s i XP SP2 pl. Zainstalowałem na w/w lapciaku XP i przez kilka dni było wsio oki po paru dniach nie wiadomo dla czego zarówno po kablu jak i po Wi-Fi zaczął szwankować internet, a dokładnie przeglądanie WWW. Część stron się nie otwiera (głownie allegro i nasza-klasa)te zdiagnozowano. Wpisanie na sztywno DNS-ów i IP nic nie dało. Inne usługi działają bezbłędnie. Zaniosłem lapciaka na inny router, ale jest to samo, przyczyna w lapciaku. Mam na nim zainstalowany program AV i spyboot raczej to nie infekcja, ale kto to wie. Przypuszczam, że to coś z ustawieniami sieci lub ze sterownikami od LAN/Wi-Fi, wyłączenie programu AV i firewall windy nie zmienia stanu rzeczy. Co najciekawsze strony się pingują, a po wpisaniu tego samego IP do przeglądarki strona się nie otwiera. Sprzęt w menadżerze urządzeń bez krzykaczy itp instalowałem najnowsze stery jakie znalazłem w necie.

Łączę się przez router Wi-Fi inne kompy na tym routerze nie mają takich kłopotów, sieć nie jest przeciążona.

Po ponownym postawieniu windows od zera sieć działała oki po LAN przez 1 dzień, przepiąłem ją na Wi-Fi też działała ok, ale rano 2 dnia już się zrąbała. Nic nowego nie było doinstalowywane raczej coś się kaszani z sterownikami, może winda (zaktualizowana) lub IE7 ?

Ta sama sytuacja jest dla IE7 i dla FF 2.x

Proszę o sugestie, mnie skończyły się pomysły.

Pozdrawiam

Wiersz poleceń -> netsh diag gui

przeskanuj system i powiedz czy są jakieś błędy.

witam

Zdenerwowałem się i postawiłem windę jeszcze raz, tym razem golutką czyli uaktualnienia + niezbędne sterowniki. Nie wgrywałem dodatkowych programów nawet AV itp. Na razie chodzi i nie ma błędów sieci. Zobaczymy co dalej. Jeśli problem znów się pojawi dam wynik tego skanowania sieci.

Pozdrawiam