Problem z siecią neostrady - brak łączności


(Maciejuk) #1

Problem polega na tym iż pewnego dnia internet od neostrady przestał ot tak po prostu działać. Pojawiał sie tylko żółty trójkącik z wykrzyknikiem, czasami pokazywał, że niby połączył się z siecią, ale nie można było wejść na żadną stronę. No i od czasu do czasu pojawia się informacja, że "Konflikt adresu IP z innym systemem w sieci". Resetowałem router, aktualizowałem i nic, nadal nie mogę się połączyć - ani na stacjonarnym, ani na laptopie. Dodam, że u mojego taty na macintoshu sieć chodzi bez problemu. Oczywiście chodzi mi o wi-fi. Jakieś pomysły?


(roobal) #2

WinstonBlue

Zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś podczas rejestracji, proszę dokonać zmiany tytułu wątku na taki, który będzie wstępnie opisywał problem, w przeciwnym razie temat wyląduje w koszu.


(hirem) #3

Jeśli masz dalej problem z neostradą to możesz zadzwonić pod numer : 801 505 505.

Tydzień wcześniej też miałem takie objawy a dzwoniąc to był komunikat o problemach i mozliwym rozwiązaniu w przeciągu paru godzin to dalej nie przebijałem się aby uzyskać połączenie z konsultantem . Może to dotyczyło całej Polski w tym czasie ale teraz chodzi u mnie więc musisz zadzwonić jak wyczerpałeś wszystkie możliwe w domu sposoby.


(luger) #4

Nie dotyczyło to raczej całej Polski bo u mnie jest cały czas OK, tylko sporadycznie zdarza się, że rozłączy na chwilę.


(hirem) #5

Dla pewności można do nich zadzwonić niech sprawdzą czy u nich jest dobrze z Twoją linią jak są choćby chwilowe problemy. Jeśli dobrze to wtedy u siebie dalej szukać przyczyny. Ja niedawno właśnie miałem chwilowe problemy i okazało się że było u nich widać że coś nie tak i wymieniali jakąś część w centralce.


(luger) #6

Ale, ale, kolega pisał, że ma Macu jest internet, moim zdaniem coś nie tak w ustawieniach routera albo w systemie.


(Maciejuk) #7

I w tym tkwi właśnie problem. Na Macintoshu wszystko śmiga, a na dwóch PC’tach ni cholery nie chcą wchodzić strony. Możliwe, że jest to problem z routerem, ale nie wiem jak się za to wziąć w ogóle :confused: No i znowu wyskakuje “konflikt IP…”


(system) #8

Cześć,

Proponuje sprawdzenie jakie IP zostało przypisane do poszczególnych komputerów. Na komputerach z Windows możesz to sprawdzić uruchomiając wiersz poleceń i wykonując polecenie:

ipconfig /all

W jaki sposób komputery uzyskują swoje IP?

Pozdrawiam,

Tryfan


(roobal) #9

Pokaż wyniki polecenia z wiersza poleceń Windows

ipconfig

oraz wynik polecenia z terminalu MacOS

ifconfig -a

Pozdrawiam!


(Maciejuk) #10

Macintosh :

http://wklej.eu/index.php?id=aa3b87f6c9

PC :

http://ifotos.pl/zobacz/Przechwyt_rnheaep.JPG/


(roobal) #11

Adresacja IPv4 się zgadza, spróbuj może wyłączyć protokół IPv6.

Pozdrawiam!


(system) #12

Cześć,

Kilka pytań:

  1. Czy podane testy wykonałeś w czasie pojawiania się komunikatu “Konflikt adresu IP z innym systemem w sieci”?

  2. Pisałeś ze posiadasz PC, laptopa i maca. Polecenia wykonaj na wszystkich komputerach łączących się z twoja siecią Wi-Fi.

  3. Domowa siec konfigurowałeś sam czy ktoś to zrobił za Ciebie?

  4. W jaki sposób komputery uzyskują swoje IP? Na routerze masz uruchomiony serwer DHCP, czy komputery maja przypisanie adresy na sztywno?

Pozdrawiam,

Tryfan


(Dominikg Pretor) #13

Przestaw wartość MTU na 1492 to po pierwsze (powinna być w menu modemu w ustawieniach WAN lub Internet)

Po drugie IP wygląda na pierwszy rzut oka w porządku, jednakże sprawdź czy nie masz wpisanego adresu IP “na sztywno” i czy nie przypisał on się taki sam.

Możesz również przypisać stałe adresy IP wewnętrzne, na jednym ustaw wartość końcową adresu IP 172.23.197.117 a na drugim 172.23.197.122

Robi się to poprzez właściwości protokołu internetowego w wersji 4. DNS ustaw podstawowy: przepisz wartość bramy domyślnej, a drugi wpisz jeden z tp np: 194.204.159.1

http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/obs … ?_a=681766

http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/obs … ?_a=689586

Przypisz te wartości i zobacz czy nadal problem występuje, jeśli tak to jeszcze możesz spróbować zmienić klucz sieciowy i wtedy spróbować się połączyć. Powinno pomóc.

Co do MTU daj logi ze statystyki ADSL