Problem z siecia, nie laduja sie niektore strony www etc


(Scorp) #1

Witam,

Chciałem zasiegnąć opinii szerszego grona, bo to co się wyprawia w mojej sieci przechodzi wszelkie pojęcie :slight_smile:

Mamy w kamienicy sieć kablową postawioną na serwerze linuksowym (isp Netia). Problem jest raczej nietypowy - internet działa, nie ma problemów z połączeniem, a nie mogę wejść na strony takie jak http://www.msn.com, http://www.myspace.com czy http://www.siatka.org. Po prostu nie ładują się, natomiast ping wraca normalnie (oprócz msn.com, tam jest timed out, ale oni mają tam dziwnie serwery zrobione :P). Myspace np. za każdym razem ładuje się dokładnie 10 B i stopuje.

Dodatkowo nie działa Windows Live Messenger (bład 81000306, googlowałem, nic nie pomaga), co pewnie wiąże się z brakiem dostępu do wszystkich usług MSN (w tym Hotmail).

Mój system to Vista 32, ale problem nie leży w tym, bo to samo jest na wszystkich komputerach z różnymi systemami i firewall'ami. Poza tym to samo jest pod Operą, Firefoxem i IE (chociaż w IE otwiera się strona główna msn.com, później juz nic ani rusz).

Używam OpenDNS'ow, więc one nie powinny być problemem (chyba, że na serwerze jeszcze jakieś dodatkowe zawirowania), dodatkowo w sieci mam poblokowane chyba wszystkie porty oprócz smtp/pop3/ssh, ale to też nie powinno stanowić problemu bo tak było od początku i wszystko było w porządku.

Mam natomiast wrażenie, że po resecie serwera dostaje IP z jakiejś nieudanej puli, która ma takie problemy. Przez jakiś czas "samo się" naprawiło i działało, później znowu to samo.

Spotkał się ktoś z czymś takim?

Czy macie jakiekolwiek pomysly co z tym zrobić?

Z góry dzięki za wszystkie posty,

pozdrawiam


(mrbungle) #2

nie wiem czy pomogę, ale spróbuj sprawdzić co sie dzieje z pakietami takim programem jak IP Sniffer... mnie wiele razy pomógł zlokalizować problem...

http://www.softpedia.com/get/Network-To ... ffer.shtml

Wiem, że niektóre urządzenia sieciowe mogą zezwalać na pingi do serwów (protokół ICMP jeśli dobrze pamiętam), ale już nie zezwalają na wejście na stronę po porcie 80 (HTTP)... więc tutaj ping może nie być narzędziem diagnostycznym... IP Sniffer poda Ci problem... (bedziesz musiał niestety przeanalizować kolejne pakiety) :frowning:

może wasz serwer nie puszcza usługi MSN? nie wiem... spróbuj IP Snifferem... później bedziemy dalej kombinować