Problem z siecią radiową

witam założyłem sieć radiową bo tylko taką u siebie mogę miec , chyba że może ajplusa i wzwiązku z tym mam putanie czasami zacina mi się internet zauważyłem że w godzinach popołudniowych zgłaszałem to do tej firmy co rozprowadza sieć ale zadnych rezultatów mówili mi że przepną mnie na inny serwer ale to chyba kit , czy naprawdę te radiówki tak maja czy to może wina starego naprawde starego komputera czekam na jakieś sugestie i podpowiedzi , żeby nie te ograniczenie jednego giga to może bym się skusił na ajplusa bo przekażnik mam jakieś 300m od swojego domu to i powinno działać

to nie jest wina twojego komputera ale routera (Access Point`a) lub sieci ja też tak miałem

jak chcesz neta bez kabli to o wiele lepsza oferte ma Play! Sam korzystam z orange freedom pro (cdma) i jestem bardzo zadowolony. Pingi mam około 80, przekroczenia limitu nie zauważam(3gb), a do dołączonego routera można podłączyć kilka komputerów. Sprawdz te dwie oferty i wtedy sie zastanów…

Iplusa :stuck_out_tongue:

:smiley: możesz opisać bardziej prościej po polsku łopatologia wiem tylko jak włączyć i wyłaczyć komputer apropo orage niezabardzo z zasięgiem lepij plus mam jakieś 300m do przekażnika DZIĘKI

cdma nie korzysta z tego sposobu transmisji danych co telefony i np. Iplus(w wypadku słabego zasięgu byłby to gprs). W cdma zasięg jest o wiele lepszy a dodatkowo masz możliwość testowania przez 30 dni jak to bedzie działać. jeśli nie ściągasz filmów i gier(legalnych) to spokojnie mógłbyś skorzystać z tego internetu. Cały czas mówiłem o ofercie Orange oczywiście:)

p.s z dostawcami radiówki często nie ma co dyskutować, im działa a nikomu innemu nie… :smiley:

a jeśli rozmawiam czasami przez skype to daradę i czy jest jakieś ograniczenie ściągania bo czasami ściągam muzyczkę ? :o

czasami to radio u mnie jest wyłączone :stuck_out_tongue: limit to 3gb później prędkość transferu spada. Jeśli nie siedzisz na yt i podobnych całymi dniami to te 3gb starczy Ci na tą muzyke i skype…

dzięki =D> za podpowiedzi ale jak na złość jak założyłem ten temat to mój net działa bez zażutów ale ten problem i tak powruci a gdzie mam się zgłosić po ten internet co piszesz cdma i czy muszę sam coś dokupić czy po podpisaniu umowy dostaję za friko osprzęt. A jeszcze jakie są opłaty za te 3 gb i jaka tam jest prędkość

najlepsza oferta to umowa na 24 miesiące abonament 49zł i aktywacja 79(19 bez możliwości rezygnacji) do tego modem(router wifi) masz za 249 zł. Ewentualnie gdyby nie chodziło za dobrze a był zasięg to masz antenę zewnętrzną, u mnie była za 50 zł. prędkość to jak pisałem teoretycznie 1mb ale transferu mam w granicach 40-180kb/s zazwyczaj przy zasięgu 3/5 trzyma sie ok 70 kb/s.Więcej w salonie orange:)

http://www.bez-kabli.pl/viewforum.php?f=34

kolego dzięki już wszystko rozumiem jak zacznie się znowu dziać z moim netem radiowym to już z niego zrezygnuję i wiem dzie się udać. :smiley:

hej, pisaliscie wczesniej, ze to cdma ma lepszy zasieg niz sieci gsm. Jak to jest mozliwe? Przeciez caly kraj jest naszpikowany wrecz tymi nadajnikami. Ale to na drugim planie, bo przede wszystkim chcialem sie o ten zasieg szczegolowo zapytac. Z tym ze chodzi mi bardziej o taki aspekt mobilnosci. Widzialem kilka reklam Orange CDMA i stoi tam, ze maja najwiekszy zasieg MOBILNEGO INTERNETU, czyli ze co? Jak pojade nad jezioro i do lasu, to tez bede mial net?

nadajniki CDMA są w większości tam gdzie gsm tylko mają większą moc. Jeśli w miejscu gdzie Orange ma zasięg położysz router cdma będzie działał na 100%, ale może działac nawet mimo braku zasięgu na telefonie :wink: . Np. u mnie na oknie zasięg orange(dla telefonu) to 1-2 kreski tak router ma 2-3 a po otworzeniu okna 3-4. Planowane jest że do końca roku CDMA bedzie pokrywało ponad 90% Polski(nie mam pewności ile ponad 90-dawno o tym czytałem). Warto poczytać link który podałem wcześniej oraz ten http://pl.wikipedia.org/wiki/CDMA

dziekuje za odpowiedz julku94. brzmi to interesujaco. czyli jest to bardziej uniwersalny internet mobilny, oparty nie tylko na technologiach sieci komorkowych, tak? w takim razie jest to ciekawa oferta na wakacje. przyjrze jej sie w najblizszym czasie, bo niedlugo udaje sie na kilkudniowy odpoczynek

nie do końca:) noszenie routera ze sobą, nawet mimo posiadania przez niego baterii, nie zawsze jest wygodne. Np wybierając Blueconnect (podobno za 29 zł) dostał byś mały modem na usb a nie router.

na wakacjach to trzeba odpocząć od komputera :stuck_out_tongue:

p.s wiele ciekawych informacji o tym internecie znajdziesz na bez-kabli

No a to blueconnect takze dziala na cdma? Bo jak pojade na wies, gdzie prawie komorka nie dziala, to boje sie, ze nie bede mial tam sygnalu. Swoja

droga na stronie orange.pl jest pokazany modem ADU 635, jako odbiornik cdma, no i nie wydaje sie byc bardzo duzy.

o tym że jest niepraktyczny w podróży, mówiłem o modemie Axesstel mv400:) nie orientuje sie teraz w zmianach oferty Orange więc nie wiem jaki modem oglądałeś! blueconnect nie działa i raczej nie bedzie na CDMA

No wlasnie. Dlatego tylko ta oferta CDMA Orange mnie interesuje, bo ma najwiekszy zasieg, niezalezy od zasiegu komorkowego. A internet chce miec, bo jak gdzies sobie pojade, to zawsze moge wygooglowac na biezaco jaka bedzie pogoda, albo jakies lokalne atrakcje. Urlop bez komorki, tak jak najbardziej, bez sieci - innym razem :slight_smile: