Problem Z siecią - udostepnianie w win xp home edition

Witam!

Prosze o pomoc!

Niedawno zainstyalowałem na pięciu kompouterach w mojej sieci AutoPatchera XP z Czerwca w wersji Full.

W mojej sieci jest 5 koputerów na każdym z nich zainstalowany jest Windows Xp Home Edition. Do zeszłego tygodnia wszystko było ok, teraz żaden z komputerów nie potrafi się połączyć z innym. Oto co można a czego nie:

  • komputerywidza całe otoczenie sieciowe,

  • każdy z komputerów widzi widzui sie w sieci nawzajem ale nie może się z nim połączyć (wejść

do niego-komp z WinXP po wejściu do otoczenia sieciowego sam siebie

widzi i wchodzi do udostępnionych katalogów),

  • Internet działa bez problemu, pingi też chodzą (zarówno po ip, jak i

po nazwie, ale to akurat chyba nie ma żadnego znaczenia),

-Program sieciowy do fakturowania chodzi, drukarki udostepnione w siedci działaja i drukują

Jednym słowem chodzą wszystkie usługi z wyjątkiem udostępniania plików

na kompie. Może chodzić o jakąś aktualizację zabezpieczeń (było

coś w piątek). Włączyłem konto gościa-nic nie daje (zresztą to też wg mnie średni pomysł zważywszy na fakt, iż komputer jest podłączony do Internetu).

Nie wiem gdzie ugryźć, dlatego proszę o sugestie:)

Wszystko niby jest OK a nie mozna udostepniac plików przeglądać zawartości udostepnianych folderów pzrez poszcególene komputery.

Wyskakuje także info:

Odmowa dostepu, nie masz uprawnien do przegladania(czy jakos tak) skontaktuj sie z administratorem tego serwera)

BŁAgam o pomoc1 ju z niewiem co jest grane!! Siec jest prosta neo podzielONA PRZEZ ROUTER I WSIO BYŁO OK DO OSTATNIEJ AKTUALIZACJI!

z autopatchera trzeba było zainstalować tylko krytyczne poprawki miałem podobny problem u siebie zainstalowałem wszystko i niestety xp oszalał wydaje mi się, że tylko format pomoże, ale spróbuj skorzystać z punktu przywracania systemu, chyba że ktoś inny coś doradzi

format niewchodzi w gre! zbyt duzo danych firmowych i zbyt duzo konfiguracji i nie moge firmy pozbawic kompów na 2 - 3 dni:/