Problem z siecią w PS3

Mam router TP-LINK W8901G i neostradę do 10 MB oprócz tego mam do tego routera podpięte PS3 i PS4. W PS3 zrobiłem test połączenia i wszystko jest “SUKCES” także UPnP(dostępne). W PS4 też SUKCES ale tam nie ma UPnP, No więc myślałem że nie będzie problemów z graniem no i rzeczywiście wyszukuję serwery gram normalnie, do czasu gdy chciałem zaprosić do meczu 2-óch znajomych no nie ma szans aby dołączyli oni mnie zapraszają to mnie wywala ja ich zaproszę to ich wywali no więc pomyślałem co się dzieje? kiedyś miałem podobny problem i przypomniałem sobie że to może być wina NAT (otwarty, organiczony, umiarkowany) a na to ma wpływ przekierowywanie portów. większość ludzi zapraszam normalnie i słyszę ich normalnie, ale są osoby z którymi mam ten problem. Tylko zobaczcie skoro jest to wina PORTÓW to dlaczego UPnP skoro jest WŁĄCZONE ( w routerze i PS3) samo nie przekieruje potrzebnych portów? Przecież od tego ta funkcja jest. Tak więc jako fachowcy sieci powiedzcie mi co muszę zrobić aby móc zapraszać KAŻDEGO oraz SŁYSZEĆ. Próbowałem robić statyczne IP konsoli i wsadzać je do DMZ ale to nie pomogło. Dodam że ten sam problem jest na PS3 i PS4, tylko to jest dziwne że problemów z graniem nie mam ani lagów, mecze wyszukuje itd. np dzisiaj grałem sobie w The Last of Us na PS3 próbowałem zaprosić kolegę no i nie dało się a po chwili wywaliło błąd "wystąpił błąd sieci. Przejdź do zakładki "ustawienia, “test połączenia internetowego”. Upewnij się że twój NAT jest typu 1,2,3. No więc robię test no i NAT pokazuje typ 2. Mówię wam już nie mam do tego siły zaczynam poważnie zastanawiać się nad zmianą routera na np Linksysa takiego do 250 (max)zł. Poradźcie mi proszę co mam zrobić w takiej sytuacji.