Problem z siecia w Viscie - wszystko ma bledy crc

Witam,

Plyta Asus P5LDS se/c, karta oparta o RLT8139, na PCI, druga wbudowana w plyte główną. System Vista 32 Home Premium. Sama instalacja jest wyzwaniem, ale ze ściąganiem czegokolwiek z sieci nie umiem sobie poradzić. Wszystko ma błędy crc. Na karcie wbudowanej jest to samo. Linux i WinXP nie maja tego problemu. Zainstalowałem nawet sterowniki do karty ze strony Realteka, ale nic się nie zmieniło. Gdzie mam szukać błędu ?? Zakładam, ze jest to wina wyłącznie softu.

Pozdrawiam Adam

ja bym na Twoim miejscu na wszelki wypadek przetestował RAM programem memtest i sprawdził czy błędy pojawiają się też przy kopiowaniu z innych źródeł, przede wszystkim usb np z/na pendrive’a przy dużych plikach (>10MB) i dużej prędkości kopiowania.

Co do sprzętu nie mam żadnych wątpliwości, że jest sprawny. Pamięć została sprawdzona, dysk twardy na obecność badblock’ow również. Na 100 % to nie wina sprzętu. Nie mogac jej zainstalować przetestowałem cały sprzęt.

Pewnie czegoś nie wiem na temat ustawienia sieci i protokołów w viscie.

BTW dzieki za odpowiedz.

Złączono Posta : 12.05.2007 (Sob) 18:14

Okazalo sie jednak, ze jest to wina sprzetu :frowning: Plyta ASUS P5LD2 SE/C zle wspiera D925, a konkretnie, ma problemy ze sterowaniem magistrala PCI. Nawet reczne ustawienia powoduja niestabilnosci. Plyta zachowuje sie jakby byla za mocna podkrecona.

Pozdrawiam wszystkich czytajacych.

PS Ta sama plyta z D805 juz dziala idealnie.