Problem z siecią Wifi po zakupie nowego laptopa

Witam

Mam problem z siecią wifi w domu, który pojawił się po zakupie nowego laptopa.

Do tej pory miałem dwa laptopy i wszystko działało poprawnie. Teraz po podłączeniu nowego laptopa i zalogowaniu się do sieci, sieć pada po jakimś czasie (godzina, dwie godziny). Nie mogę się po prostu zalogować na żadnym z komputerów do sieci dopóki nie odłączę od zasilania modemu i routera na jakieś 10 sekund. Wtedy wraca wszystko do normy.

Mam Windowsa 7 w obu komputerach. Modem Scientific Atlanta EPC2100R2 pod który podpięty jest router D-Link 524.

Nowy komputer podłączony do sieci Wifi to LenovoG570 z kartą sieciową Broadcom 802.11n.

A stary laptop to HP Pavilion z kartą sieciową Atheros AR9285 802.11b/g/n WiFi Adapter. Na laptopie HP był dawno temu konfigurowany router.

Trzeci komputer nie jest teraz włączany.

Nie wiem czy to istotne, ale jak wszystko działa poprawnie to przy połączeniu IPv4 jest “Internet”, a przy połączeniu IPv6 jest komunikat: “brak dostępu do Internetu”.

Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Żadnych ustawień nie przestawiałem, do tej pory internet działał bez zarzutu.

Jeżeli potrzebne są jakieś informacje to napiszę. Jestem laikiem i nie wiem co mogłoby się jeszcze przydać.

Mathie ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Hej,

:arrow: A jak wyglądają diody na poszczególnych urządzeniach?

:arrow: Czy jest możliwe zalogowanie się do panelu zarządzania router’a?

:arrow: Czy gdy podłączony jest do sieci tylko ten jeden komputer, który stwarza problem, zdarzają się zawieszenia?

Pozdrawiam,

Dimatheus