Problem z siecią - win7(lan) <-> win7(wifi)

Witam, siadłem dziś na spokojnie aby zrobić w domu udostępniania plików pomiedzy kompami. Zacznę od początku, na jednym kompie WIN7PRO 32 Bity podłączony przez kabel sieciowy na laptopie Win7 Home Premium 64bity. Mordowałem się najpierw żeby w ogole widziało te komputery, co sie okazało, Norton internet security był winowającą, w tej chwili na obu komputerach widać drugi, z tym że mogę widzieć pliki na laptopie, jednak jak chce połączyc sie z komputerem stacjonarnym to pisze ze nie można nawiązać połączenia… dwa razy robiłem grupy domowe, co ciekawe odpalając urządzenie multimedialne komputera stacjonarnego w laptopie, znajduje mi piosenki które umiesze w bibliotece, ale juz jak udostępnie jakis folder, to nic, nie moge sie połączyć z komputerem. Co rutera, to mam internet a Vectry, NIE MAM DOSTĘPU do panelu administracyjnego. IP wychodzące z kadego kompa to internetu jest inne… nie wiem jak to pomoże;p Jakieś pomysły co jest nie tak, co zrobić?

na pewno każdy użytkownik musi mieć hasło założone żebyś mógł dostać się na drugi komputer i zobaczyć udostępnione foldery