Problem z siecia

mam problem z udostepnianiem plikow w sieci! !!

Proplem tkwi w tym iż używasz prawdopodobnie Nortona AntiVirus-a. Lub używasz firewola . Abyś był widoczny musisz usunąć te dwie rzeczy.

hmmmm to dziwne bo mam dwa kopy i w jednym i drugim mam Nortona AntiVirusa. i wiednym jest ok, w wtym wlasnie mam taki problem

Zapoznaj sie z konfiguracjami możliwe ze coś żle ustawiłeś http://www.banita.pl/konf/smbudost.html

Jeden z userów zamieścił w swiom podpisie łacińską sentencję:

"Primum non nocere"

co w luźnym tłumaczeniu na język polski oznacza:

"Po pierwsze nie szkodzić"

Szkoda krzysiel że nie jest ona Twoją dewizą :):):).

A mianowicie chodzi mi dokładnie o pogrubione fragmenty cytowanego posta. Od kiedy to klasyczny antywirus blokuje choćby w najmiejszym stopniu dostęp do sieci ?? Oczywiście są pakiety w stylu Norton Internet Security czy też Panda Antivirus Platinum które posiadają wbudowane firewalle. Ale nie dotyczy to programu Norton Antyvirus. Więc nie wprowadzaj ludzi w błąd sugerując im odinstalowanie programu antywirusowego bo przyniesie to tylko same szkody zamiast sugerowanych przez Ciebie korzyści. Odinstalowanie zapory ogniowej też się mija z celem. Wystarczy tylko ją odpowiednio skonfigurować (jak to zasugerował Pysiu) poprzez zezwolenie na komunikację wewnątrzsieciową.

wiec co to moze byc! !!

Poczytaj artykuł w linku podanym przez Pysia. Podaj jakiego masz firewalla, jaka to jest sieć ??