Problem z skasowaniem plyty cd rw

witam

nagrywalem na plyte cd rw pliki, po kliku minutach zaczelo sie palic czerwone swiatelko, wiem, ze to oznacza, ze plyta sie nie nagrala dobrze. probowalem ja skasowac, ale caly sie wczytuje, po kilku minutach pojawia sie okno autoodtwarzania, wtedy wybieram cdburnerxp, potem czekam, az sie otworzy, i potem sie dlugo wczytuje plyta i program. co mam zrobic, aby skasowac te plyte? ps: plyta jest troche porysowania.

Jaki program używasz do nagrywania płyt? Jeśli płytka jest porysowana to może ją źle czytać co w konsekwencji moze spowodować długie ładowanie i problemy z nagrywaniem i kasowaniem jej, najlepiej kupić sobie nową i się nie nerwować :mrgreen: .

Pisze i w temacie i w poście że RW czyli Rewriteable.

Jak masz Nero. Odpalasz, wybierasz opcję kasowanie płyty wielokrotnego zapisu (nie mając płytki w napędzie), po monicie “proszę załadować płytkę” wrzucasz ją do napędu i dajesz od razu OK, nie powiina się zdążyć “zbootować” tylko od razu zacząć kasować…

z RW jest tak, że ich jakość pozostawia wiele do życzenia-może ją szlag trafił… :?

Jeśli wiele razy nagrywałeś i czyściłeś tą płytę i do tego jest porysowana, to nie ma co z niej dalej korzystać.

Kupić lepiej nową i będzie święty spokój. 5zł.

uzywam cdburnerxp

wiem, o tym

dopiero 2 razy na niej nagrywalem. ta plyta jest z firmy dysan.

Ale i tak porysowana. Co innego, gdy by ta płyta kosztowała z 20-40 zł :smiley:

OK.

Spróbuj użyć: DeepBurner

nie pomogło :frowning: