Problem z sortowanie według kolejności nazw

(Alien279) #1

Rozmieszczać ikony według nazw moge, tyko nie tak jak ja chce, ponieważ sortuje tak: 1, 10, 11, 2; zamiast tak: 1, 2, 10, 11. Mam nadzieję, że wiecie o co chodzi mi, czy wiecie jak to zmienić żeby sortowało według innego sposobu? Proszę o porade.

(Jharla) #2

alien279 to tak ma byż przecież to logiczne

jak chcesz inaczej to nazywaj pliki 01, 02, 03, itd

w zależności od liczby plików więcej zer :stuck_out_tongue:

(Alien279) #3

Właśnie tak nie powinno być, a co zrobił bym jak mam np. 50 zdjęć z wesela i zaznaczam wszystkie kilkam F2 i pisze "wesele", ponazywa wszystkie tak wesele (1), wesele (2), nie ale tak nie będszie posortowane tylko wesele (1), wesele (10), wesele (11), ..., wesele (2), wesele (20), .... Dwujka powinna chyba być pomiedzy 1,a 10 w tym przypadku nie licząć 3, 4, ....I właśnie tesz co ja bende nazywał kilkadziesiąt plików i przed każdą liczbą wstawiał 0. Musi być sposub na prawidłowa kolejność pliss pomuszcie szybko.

(Gde) #4

Logicznie jest tak, jak sortuje. 1 to jak A w alfabecie, czyli najpierw idą wszystkie pliki na 1, poźniej na 2 itd. Przy sortowaniu nie ma znaczenia, czy jest na początku liczba, cyfra czy małpa. Dla kompa jest to znak alfanumeryczny i sortuje od najmniejszego do największego.

(Jharla) #5

alien279 a co byś zrobił jakbyś miał 100, tysiąc, milion... zdjęć - są programy zmieniające masowo nazwy plików wg określonego schematu

:o http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=69&id=1660