Problem z sortowanie według kolejności nazw

Rozmieszczać ikony według nazw moge, tyko nie tak jak ja chce, ponieważ sortuje tak: 1, 10, 11, 2; zamiast tak: 1, 2, 10, 11. Mam nadzieję, że wiecie o co chodzi mi, czy wiecie jak to zmienić żeby sortowało według innego sposobu? Proszę o porade.

alien279 to tak ma byż przecież to logiczne

jak chcesz inaczej to nazywaj pliki 01, 02, 03, itd

w zależności od liczby plików więcej zer :stuck_out_tongue:

Właśnie tak nie powinno być, a co zrobił bym jak mam np. 50 zdjęć z wesela i zaznaczam wszystkie kilkam F2 i pisze “wesele”, ponazywa wszystkie tak wesele (1), wesele (2), nie ale tak nie będszie posortowane tylko wesele (1), wesele (10), wesele (11), …, wesele (2), wesele (20), … Dwujka powinna chyba być pomiedzy 1,a 10 w tym przypadku nie licząć 3, 4, …I właśnie tesz co ja bende nazywał kilkadziesiąt plików i przed każdą liczbą wstawiał 0. Musi być sposub na prawidłowa kolejność pliss pomuszcie szybko.

Logicznie jest tak, jak sortuje. 1 to jak A w alfabecie, czyli najpierw idą wszystkie pliki na 1, poźniej na 2 itd. Przy sortowaniu nie ma znaczenia, czy jest na początku liczba, cyfra czy małpa. Dla kompa jest to znak alfanumeryczny i sortuje od najmniejszego do największego.

alien279 a co byś zrobił jakbyś miał 100, tysiąc, milion… zdjęć - są programy zmieniające masowo nazwy plików wg określonego schematu

:o http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=69&id=1660