Problem z sp 2

Witam. Mam problem po zainstalowaniu sp2 do windowsa xp. po jego instalacji gry (nawet soldat) :o zawieszają się na kilka minut, a natomisat inne gry takie jak sims 2, gta sa, 3 po właczeniu ich wali się grafika(całkowicie nic nie widać jakies kreski i wypełnienia kolorami. Instalowałem wszystkie sterowniki od nowa o dziwo jeśli nie zainsatluje service packa to wszystko działa OK ale musze go miec bo prawie wszystkie programy wychodzą teraz tylko na winde z sp2 (wmp 11 ofice 12 IE 7 itp) szukałem po całym necie i nie moge nigdziej znaleźć opisu takiego błedu. Proszę Was o pomoc. Moja konfiguracja sprzętowa (bo może coś niezgodne jest z sp2):

AMD Sempron 3000+ (2 GHz),

GIGABYTE 7VT600P-RZ

GeForce 5500 128mb 128bit,

512 mb ram DDR 400,

realtek AC 97

HDD 160 GB Samsung SP1614N

Mój log:

Prosze o pomoc. Z góry wielkie dzięki!:smiley:

Log jest czysty :slight_smile:

Może masz wadliwą wersję SP2? Ściągałeś go ze strony Microsoftu?

tak ściagnąłem go ze strony MS a nawet wygrywałem od kolegi z orginalnej płytki z USA i nadal to samo :!:

Mobo jest na Chipsecie VIA czy były instalowane sterowniki do Chipsetu :?:

zainstaluj do wszystkich urządzeń najnowsze sterowniki, szczegolnie do płyty głównej

ok sprubuje:D

A najlepiej zintegruj sobie XP z SP2 i postaw świeży system - wszystko w linku poczytaj.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=25048

preinstalacja serów nic nie pomogła :evil: ale systemu od nowa nie moge instalowac :frowning: tyle mam programosów na kompie, kinfiguracja ustawiona w reinstalka windy razie ostateczności :mrgreen:

piotrekplay proszę obejmować logi znacznikami np. quote - proszę to poprawić

już poprawiłem sorcia ale to mój pierwszy post na forum :oops: więcej sie nie powtórzy

Aby zainstalować SP2 na juz zainstalowanym systemie i programach trzeba spełnić odpowiednie warunki. Po pierwsze zresetować ustawienia biosu na domyslne ustawienia. Odpiąć wszystkie kable usb (drukarka, skaner, kamera, modem itd), sprawdzić czy twardy dysk i cd rom są zapiete na osobnej taśmie. Po drugie wykonać checkdisk, defragmentacje dysku, pagedefrag, usunąc śmieci, wirusy i spyware (jak są ale sprawdzić trzeba), wyłączyc wszystkie programy działające w tle a także z systemowego zasobnika (odinstalować firewalla, antywirusa) oraz sprawdzić czy jest wystarczająco dużo wolnego miejsca na dysku C.

Po tym wszystkim wtedy zainstalować poprawkę SP2. Jak sie juz zainstaluje nalezy jeszcze raz zainstalować sterowniki do płyty głównej i karty graficznej itd.

Jezeli nadal będą kłopoty to tak jak napisał JNJN zintegrować Windowsa z SP2 i postawić swiezy system a wazne dane przegrać na DVD. Aha i jeszcze musi to byc oryginalny Windows XP.

zawsze tak robiłem lecz wszystkich kabli nie moge odpiąc bo mam mysz i klwaiture pod USB :mrgreen: system legalny. Lecz u kolegi instalowałem kilka razy sp2 bez zadnej defragmentacji i odłaczania kabli i było OK no nic chyba bedzie tzreba system od nowa zainstalować ;/

Złączono Posta : 14.09.2006 (Czw) 16:24

a może to wina sterów do karty graficznej ;\ dajcie link do optymalnych sterownikow do ge force 5500 128mb 128bit

Myszkę i klawiaturę to normalnie, ze nie nalezy odłączać lecz chodziło mi o drukarke, skanery itd. Jeżeli przed zainstalowaniem nowych sterowników do karty graficznej system z SP2 chodził dobrze to napewno coś ze sterownikami. Sterowniki do karty graficznej masz na płytce cd a jeżeli chcesz nowsze to tam masz też adres www do producenta karty i tam znajdziesz.

ok dziex niom system przed instalkacją sp2 chodził jak z nut :smiley: zaraz zobacze dziex za rade:D

Złączono Posta : 14.09.2006 (Czw) 21:09

oj wszystko teraz chodzi jak cacy dziex wszystkim za pomoc:D:D:D