Problem z sprzętem w grach! Spadek FPS?

Witam! Mam dosyć dziwną sytuacje w swoim systemie/sprzęcie tak więc mam nadzieje że mi pomożecie.

Komputer nie mam wyśmienity - Gfx5500, Celeron 2,66GHz, 512RAM. Na początku (tzn. kiedy kupiłem owy komputer) gry jak np; Warcraft 3 lub Serious Sam chodziły mi bezproblemowo! Zero lagów, zawieszeń itd. Mogłem cieszyć się grą w sieci - i to było dosyć dawno (jakieś dwa lata temu?). Po jakimś czasie zapomniałem o tych grach całkowicie, był czas właśnie (bez grania i to dość długi) wtedy by zadbać o system. Aktualizacje wszystkie jakie istnieją zostały zainstalowane w moim Windows XP Pro itd. no i było w porządku do tego momentu! Miałem dziś ochotę zagrać sobie! Wyciągałem płytki gier (serious sama i war3), zainstalowałem i… masakra!~Tak to mogę określić - czy na wysokich detalach, niskich ten sam efekt - skaczą mi FPSy (przynajmniej tak myślę), ścina mi strasznie (czasem jak kilka jednostek pojawią się na mapie to różne cuda się dzieją). Nie wiem co się dzieje… czy to te najnowsze sterowniki od Nvidi do karty? Istnieją tam różne opcje typu - wydajność, jakość - ale specjalnie mnie to nie zmartwiło, bo istnieje opcja “pod kontrolą aplikacji” tak więc raczej ten panel nie ma wpływu na grę w jakim stopniu będzie szczegółowa itd. Na początku myślałem, że przez śmietnik w rejestrze w Windowsie itd. (w końcu dwa lata system trzyma się) - zrobiłem formata, zainstalowałem wszystko i… nadal taki sam efekt w grach. Czego to może być przyczyna? Nie mówcie mi, że za słaby komputer… miałem starszy, który miał ledwo 200RAM, 1GHz, a na karcie “niewiadomej” 7mb i gra jak np; Warcraft3 potrafił chodzić bez ściny. Pomocy?

PS: Wszystkie sterowniki w moim komputerze są NAJNOWSZE.

Nowsze sterowniki w starym sprzęcie obniżają wydajność.

Na rzecz czego? obniżają tą wydajność? Mam nie instalować np; najnowszego sterowniki do Chipsetu? które odpowiedzialny jest skąd poniekąd za szybkość działania systemu? Bez przesady… jutro zrobię format Windowsa z SP2, nie dokonam żadnej aktualizacji - zobaczymy jaki rezultat tego wyjdzie.

spróbuj, więc je odinstalować i zainstalować starsze np. z płytki od karty graficznej.