Problem z Spybot Serach % Destroy

Witam. Zainstalowałem sobie Spybot Serach & Destroy 1.4

Przeskanowałem dysk. Program znalazł dwa klucze, ale boję się je wywalić bo wygladaja na systemowe. Nie znam się na tym dobrze. Czy wiecie co to za klucze i czy mogę je wywalić?

  1. Windows Security Center. AntiVirusDisableNotify

lokalizacja— HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Security Center\AntiVirusDisableNotify!=dword:0

  1. Windows Security Center. FirewallDisableNotify

lokalizacja---- HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Security Center\FirewallDisableNotify!=dword:0

Z góry dziękuje za pomoc.

Jakiś program zmienił ustawienie dotyczące programu antywirusowego i firewalla systemowego ustawiając Centrum Zabezpieczeń na niepowiadamianie użytkownika o statusie tych programów. Wejdź do panelu sterowania/centrum zabezpieczeń/zmień sposób informowania mnie… i włacz wszystkie trzy opcje

Jeśli sam wyłączyłeś zaporę systemową i centrum zabezpieczeć - to jest Ok

Czasami jakieś programy anyt to same robią

AntiVirusDisableNotify-centrum zabezpieczeć

FirewallDisableNotify-Firewall systemu.

Niczego nie usuwaj za pomocą Spybot Serach & Destroy . Dodaj tylko te wartości do listy wykluczeń Spybot-a aby więcej ich nie pokazywał -

jesli jesteś pewien że jest wszystko ok.(czyli jakiś złośliwy programig ci

nie pozmieniał ustawień)

:slight_smile:

Mam Norton Internet Security 2006 i to on wylaczyl te opcje. Czy w takim razie moge pozwolic by SPYBOT SERACH wywalił te klucze czy mam je pozostawić ??

Mam Norton Internet Security 2006 i to on wylaczyl te opcje. Czy w takim razie moge pozwolic by SPYBOT SERACH wywalił te klucze czy mam je pozostawić Pytajnik

Nic nie wywalaj !!

W Spybot jest taka funkcja !!

teraz nie pamiętam dokładnie. ale mogą zaraz sprawdzić.

OK,

Te opcje wyłaczyl sam Norton w czasie instalacji. Pytal czy ma ti wyłaczyć aby nie powtarzały się alerty.

Też mam NIS 2006 i Spybot 5-krotnie znajdował u mnie

  1. Windows Security Center. AntiVirusDisableNotify

  2. Windows Security Center. FirewallDisableNotify

Za każdym razem usuwałem wszystko i nic złego się nie stało.

Jeśli następnym razem Spybot to znajdzie to także usunę.

A ty rób jak chcesz, decyzja należy do ciebie :slight_smile:

W Spybot można to dodać do listy wykluczeń !!

Nic Ci wtedy nie dedzie usuwał !!

Mam jeszcze jedno pytanko. Czy Spypot służy tylko do skanowania ręcznego jak np. Ad-aware Personal ? Czy pracuje w czasie kiedy przegladam internet??

Tak .Spypot pracuje w czasie rzeczywistym. Chroni kompa

http://www.spybot.info/

http://www.spybot.info/pl/tutorial/index.html

W taki razie czy nie bedzie kolidowal z programem antywirusowym?? Mam Norton Internet Security 2006

Nie będzie, gdyż chroni przed czymś zupełnie innym. Oczywiście musi być włączona ochrona Tea Timer

Nie.Nieznam takiego przypatku

Ps .

Co nie znacz ze zwalisz jak by co wine na mnie :mrgreen:

ta funkcja to chroni tylko – wszystkie ustawienia programu__

Słucham??? :o

Opcje ‘‘Tea Timer’’ znalazlem w Opcje zaawansowane–narzedzia–rezydent. Tam sa dwie funkcje

  1. Rezydent ‘’ SDHelper ( blokada szkodliwych pobran IE )

  2. Rezydent ‘’ Tea Timer ( ochrona wszystkich ustawien systemu)

No właśnie

SYSTEMU a nie PROGRAMU!

No fakt. nie doczytalem przepraszam. A mozesz mi wytłumaczyc o co chodzi w tej opcji?

Zaręczam Ci, że przeczytanie HELP-a nie boli :evil:

To gratuluje znajomości jezyka Angielskiego!! :mrgreen: