Problem z startem windowsa - blad sterownika sata

Witam. Mam problem z startem windowsa. Problem polega na tym, ze wyswietla sie blue screen z bledem sterownika od dysku serial ata. Mam chipset VIA. Co moze pomoc w uruchomieniu systemu. Juz kiedys mi to sie stalo i takze niedawno i wyjsciem byl tylko format. Lecz system instalowalem 3 dni temu. Na pewno z dyskiem jest wszystko w porzadku bo linux dziala. Prosze o pomoc!!

więcej informacji :?

przy wejściu do Konsoli Odzyskiwania bedzie informacja o wgraniu sterowników należy kliknąć F6 gdzie wkładasz dyskietkę z sterami :slight_smile:

Nie da sie, wyskakuje blue screen:

STOP:0x000000001 (0x00000030,0x00000006,0x00000000,0xF83339A0)

viamraid.sys - Adres F83339A0 base at F8329000, DateStamp P4063304

Nie wiem co zrobic. Konsoli nie da sie odpalic.

To jest własnie błąd tego sterownika viamraid.sys

a co wyskakuje za błąd?

No wyskakuje ten blue screen i pokazuje to w danych technicznych. To jest problem i nie moge nic odpalic. No i restartuje sie. I tak zawsze.

Wgraj najnowszy bios do płyty głównej.

Sciągnij najnowsze stery do kontrolera sata i te zainstaluj.

Zrób naprawę systemu XP po zabootowaniu kompa z płyty XP,wszystko robisz jak do nowej instalacji XP i naprawa R istniejącej instalacji - przy naprawie użyj najnowszych sterów do kontrolera sata.

Problemem może być również obecność XP i Linuksa na jednym dysku.

Bios najnowszy, stery tez. Nie da sie naprawic bo wyskakuje blad.

Może być problem we współpracy dysku sata i płyty(kontrolera sata) - najlepiej kupić dysk ATA i na nim postawić system,a sata zostawić na magazyn danych.

Wrzuć i poczytaj:

viamraid.sys

http://www.google.pl/advanced_search?hl=pl

Może masz kompa podkręconego,ustaw go na standard.

Ustawienie dysku sata w biosie - poczytaj dokładnie link plus książka do płyty głównej.

TU