Problem z sterownikami do karty dzwiekowej

Mam taki problem zainstalowalem na starym komputerze Windows 98, wszystko dziala w porzadku oprucz karty dzwiekowej i klawiatury, w menadzerze zadan obok karty dzwiekowej widac zolty wykrzyknik, szukalem sterownikow do karty a te ktore probowalem zainstalowac nie dzialaja dodam ze posiadam stara karte Sound Blaster Pro . W sprawie klawiatury gdz naciskam litere z widocyna jest y i tak z innymi

Dodam ze w pliku tekstowym do sterownika znalazlem informacje

Prosze o pomoc

To nie jest wina tego, że nie działa klawiatura tylko złej konfiguracji systemu w językach. Zajrzyj może do tego tematu.

Chyba raczej w menadżerze urządzeń :?

Rozumiem, że instalowałeś kilka różnych sterowników. Takie pytanko małe: czy przed instalacją nowych sterowników odinstalowałeś stare ?? Bo należy tak robić (pisze na przyszłość).

Z tego co czytałem to niestety nie ma sterowników pod Windowsa 98 do tej karty :frowning: Szukałem na kilku stronach, przeszukałem kilka for o sterownikach i nie znalazłem więc wątpię aby były takie :? Możesz ewentualnie poszukać na stronach do których linki są podane tutaj ale niestety wątpię abyś coś znalazł :frowning:

windows 98 ma sterowniki do Sound Blaster Pro

Dzieki jezyk zmieniłem ale ten problem z karta dzwiekowa

Strone jakas znalazlem ze sterownikami

http://www.komputerswiat.pl/download/00 … sbpro.html

Tak win 98 ma sterowniki nie tylko do sound tylko ze one niedziałaja

Weź Everesta i zobacz dokładnie co to za karta - może wskaże link do sterów.

Jak to karta PCI/ISA - zobacz opis na niej co to.

SS z problemem

beznazwy2we.jpg

Nie wiem co teraz mam zrobic

Trzeba chyba innych sterów - prosiłem nie podałeś dokładnych danych o karcie.

Sprawdzilem Everst tylko wykazuje Sound Blaster Pro

A karta to zintegrowana na płycie,czy PCI/ISA - odczytaj typ chipa sterującego kartą.

Dodam ze komputer jest dosc stary sluzy raczej do prac biurowych dla taty. Przed instalacja windowsa wszystko działało w porządku.

Dalej nie wiem jaka to karta - czy wiesz o co pytam - czy karta jest zintegrowana z płytą (czyli obsługuje chip płyty) - czy to osobna karta PCI/ISA.

Wygląda że chyba prawdopodobnie to karta zintegrowana - podaj typ płyty i jej rewizję.

To osobna karta PCI/ISA.

Mowiłem ze ta karta jest stara. Sterowniki na stronie producenta nie ma do Pro .

Odinstaluj oprogramowanie i stery karty tak jak w linku - zrób czystę po sterach w systemie.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 552#396552

Pobierz ster wysłany na Twojego maila,rozpakuj do katalogu na partycji systemowej i zainstaluj z install.exe (I dysk).

Jak nie da rady ster wgraj na dwie dyskietki 1.44 MB i instaluj stery z napędu 1.44 MB.

Jak mam usunac stery od karty ?

Bo ja robie w ten sposób menadzer urzadzen i daje usun karte muzyczną. Daje wyszukiwanie sprzetu, wykrywa mi karte , daje reset i sterowniki są tamte. Tych nie moge zainstalowac

Masz usunąć wszystko z systemu łącznie z wpisami karty w menadzeże urządzeń i restart kompa i jak da radę na wszystko co komp wykryje i znajdzie daj anuluj.

Później jak mówiłem odpal sterownik z install.exe lub z poziomu menadżera urządzeń opcja zmień/aktualizuj sterownik i dasz lokalizację rozpakowany nowy ster do karty.

Kombinuj - sposobów jest wiele,aby zmienić/zainstalować nowy ster.

Podstawa to usuń dokładnie stare stery z systemu - chyba wiesz co instalowałeś,lub szybciej nowy system postaw.

A da sie jakosusunac tamte sterowniki recznie ?

Zostaw je w spokoju co się da usunąć usuń.W końcu chyba wiesz co instalowałeś.

I rób co pisałem.

Zaczne dzisiaj próbowac jak sie nie da zainstaluje ponowanie windows