Problem z sterownikami dźwięku!

(Kmikrk) #1

Witam!

Mam pewien problem. Mianowicie nie mogę znaleźć odpowiednich sterowników do Intel 82801DBM ICH4-M - AC'97 Audio Controller [b-1] PCI. Dlatego zwracam się z prośbą do Was, dobrych, z dużym doświadczeniem informatyków o pomoc w znalezieniu odpowiednich sterowników do mojej karty dźwiękowej.

Posiadam system operacyjny: XP professional z SP3

komputer to laptop marki TOSHIBA SATELLITE A10 . 131

Muszę przyznać, że w sieci jest o tym dużo ale nic nie pomoglo mi w rozwiązaniu tego problemu. Szukam odpowiednich sterowników od 2 dni, ale bez skutku. Znajduję jakieś, instaluje je, ale zawsze pojawi się jakiś bląd albo są poprostu nieodpowiednie.

Proszę Was, pomóżcie, jestem zalamany #-o

(Monczkin) #2

kmikrk , do czego jest dział Hardware? Czytaj opisy działów. Przenoszę. Popraw tytuł tytuł na konkretny, zgodnie z regulaminem forum. Więcej próśb nie będzie.

(XMan) #3

Sprawdzałeś sterowniki ze strony producenta : http://eu.computers.toshiba-europe.com/ ... service=EU

kliknij -> Sound Driver 5.12.01.3542

Są w Zip-ie, wypakuj, wyszukaj Setup , kliknij dwa razy, zainstaluj i zrestartuj komputer.

kliknij aby powiększyć :

setupe.th.jpg

Start - Panel sterowania - Dźwięki i urządzenia audio - zakładki Audio oraz Głos

sprawdź czy masz wybraną kartę dźwiękową.

Start - Panel sterowania - System - Sprzęt - Menedżer urządzeń.

Sprawdź w Menedżerze urządzeń czy nie ma żółtych wykrzykników lub znaków zapytania, jeżeli są to w tym miejscu PPM / prawym przyciskiem myszki /- Aktualizuj sterownik...

/ masz płytkę ze sterownikami to najpierw włóż ją do napędu CD /.