Problem z sterownikiem ekranu podczas podkręcania GTX 650 Ti Boost OC

(darkhead20) #1

Witam,

Dzisiaj w programie MSI Afterburner chciałem podkręcić moją karte graficzną o 60 Core clock. Zrobiłem to i  pograłem sobie troszeczkę w Crysis 3. Potem mój sterownik ekranu przestał działać. Po dwóch sekundach zaczął znów działać i Crysis 3 wyłączył się przez błąd Cry Engine 3. Dlaczego sterownik ekranu przestaje działać już przy takim minimalnym podkręceniu? Wcześniej mogłem podkręcać aż do 200 i działało wszystko bez błędów.

(_abrakadabra_) #2

Być może Twoja karta jest wystarczająco podkręcona przez producenta i dalsze jej kręcenie daje właśnie takie rezultaty ? Każda sztuka jest inna mimo, że taka sama.

(darkhead20) #3

Być może. Moja karta graficzna właśnie ma  takie opcje że sama się podkręca. Dzięki za odpowiedź. Ale jeszcze jeden problem. Czemu mój sterownik ekranu wywala? Czy to właśnie przez to?

(_abrakadabra_) #4

Jeżeli bez podkręcania nic się nie dzieje to więcej chyba pisać nie trzeba.

(darkhead20) #5

To czemu wcześniej wszystko działało na podkręceniu do 200 nawet a teraz na 50 nie mogę?

(Kraefezze) #6

Bo karta została uszkodzona przez podkręcanie, powinieneś wiedzieć że to jest operacja która niesie ryzyko jej uszkodzenia. Możesz się za to cieszyć że nie umarła.

(darkhead20) #7

Wątpie żeby sterowniki wywalało przez to, bo karta “została uszkodzona”. A w ogóle ja tą karte mam  od miesiąca,i żeby już się coś popsuło? Nie rozśmieszaj mnie.