Problem z sterownikiem ekranu podczas podkręcania GTX 650 Ti Boost OC

Witam,

Dzisiaj w programie MSI Afterburner chciałem podkręcić moją karte graficzną o 60 Core clock. Zrobiłem to i  pograłem sobie troszeczkę w Crysis 3. Potem mój sterownik ekranu przestał działać. Po dwóch sekundach zaczął znów działać i Crysis 3 wyłączył się przez błąd Cry Engine 3. Dlaczego sterownik ekranu przestaje działać już przy takim minimalnym podkręceniu? Wcześniej mogłem podkręcać aż do 200 i działało wszystko bez błędów.

 

Być może Twoja karta jest wystarczająco podkręcona przez producenta i dalsze jej kręcenie daje właśnie takie rezultaty ? Każda sztuka jest inna mimo, że taka sama.

Być może. Moja karta graficzna właśnie ma  takie opcje że sama się podkręca. Dzięki za odpowiedź. Ale jeszcze jeden problem. Czemu mój sterownik ekranu wywala? Czy to właśnie przez to?

 

Jeżeli bez podkręcania nic się nie dzieje to więcej chyba pisać nie trzeba.

To czemu wcześniej wszystko działało na podkręceniu do 200 nawet a teraz na 50 nie mogę?

Bo karta została uszkodzona przez podkręcanie, powinieneś wiedzieć że to jest operacja która niesie ryzyko jej uszkodzenia. Możesz się za to cieszyć że nie umarła.

Wątpie żeby sterowniki wywalało przez to, bo karta “została uszkodzona”. A w ogóle ja tą karte mam  od miesiąca,i żeby już się coś popsuło? Nie rozśmieszaj mnie.