Problem z sygnałem na laptopie


(Izula51) #1

witam! niemam pojęcia do kogo się zwrócić z tym problemem:

mam kompa(XP) podłączonego do dialogu( internet),mam router TP-LINK 54 M Wireless Router(TL-WR340G),kupiłam właśnie laptopa ( Vista) i nie mam pojęcia jak podłączyć to wszystko tak by mieć również inetnet na laptopie. proszę o szczegółową pomoc krok po kroku co muszę zrobić.


(Hashimoto) #2

Jeśli masz już sieć to dajesz Start -> Połącz z... -> łączysz się ze swoją siecią -> Zapisujesz.

Centrum sieci i udostępniania -> Zarządzaj połączeniami bezprzewodowymi -> prawym na sieć "Własciwości" -> Połącz automatycznie + Połącz z siecią preferowaną... -> OK.

Przydałoby się zmienić SSID (zmienić nazwe sieci ze standardowej na inną/własną) i założyć hasło WPA2-PSK (robisz to wszystko przez przeglądarkę -> standardowo wpisujesz 192.168.2.1; przed zapisaniem sieci).


(Izula51) #3

dziękuję zrobiłam to co napisałeś ale cos jest nie tak ponieważ laptop nie łączy z internetem.


(Hashimoto) #4

Sama zakładałaś sieć? Czy ktoś inny? Standardowo przy statycznym IP nie trzeba nic przestawiać w routerze. Automatycznie powinien przydzielić dhcp (nawet bez access pointa; przynajmniej tak jest w moim routerze).


(Izula51) #5

brat zakładał sieć , laptop łączy się z routerem ( jest połączono)ale nie z internetem, niewiem jaka jest tego przyczyna .


(Mroczny30) #6

mam ten sam router

w jakiej masz sieci??

prawdopodobnie musisz skonfigurować DNS, ip, maskę podsieci i bramkę domyślną

a adresy DNS masz we właściwościach połączenia sieciowego

więc najpierw spróbuj podłączyć kompa bez routera, spisz DNS, Bramke i maske( wszystko masz we właściwościach połączenia sieciowego)

i pożniej podłącz router i skonfiguruj go w/w numerami :](już dziś 3 raz to pisze :smiley: :smiley: )


(Izula51) #7

łoł to już jak dla mnie wyższa szkoła jazdy , sama sobie nie poradzę muszę czekać aż brat wróci, dziękuję za informacje mam nadzieję że będzie wiedział jak je wykorzystać bo ja nic z tego nie rozumiem ( w końcu jestem tylko dziewczyną).wieczorkiem napiszę jak to wszystko wygląda i czy są wogóle jakieś postępy.