Problem z "System Windows - Stacja nie jest gotowa"

Problem polegana tym że od momentu uruchomienia komputera pojawia się błąd " System Windows - Stacja nie jest gotowa"

wygląda to tak szmata.png

nie byłoby to problemem gdyby nie fakt, że 10 sec po wyłączeniu okna z errorem pojawia się on na nowo, co bardzo utrudnia pracę na kompterze. Poza tym obawiam się czy nie przyniesie to niekorzystnych dla sprzętu konsekwencji. Proszę o szybką pomoc i z góry dziękuję .

Jeśli przypadkiem masz włączoną w BIOSie stację FDD - ale fizycznie jej nie masz - wyłącz jej obsługę w biosie.

Gdyby to nie pomogło (albo stacja była wyłączona w BIOSie), przejdź do edytora rejestru (regedit):

Znajdź gałąź:

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Control \ Windows

znajdź wpis

ErrorMode

zmień wartość klucza z 0 na 2

Pierwszy sposób wygooglowałem jednak nie mogłem wyłączyć żadnego nośnika tylko mogłem zmieniać ich kolejność. Na szczęście pomógł mi drugi sposób i póki co jest dobrze. Wielkie dzięki :slight_smile:

Dodane 27.08.2012 (Pn) 10:33

A i będąc przy temacie edytowania rejestrów, to czemu kiedy w userinit zmieniam wartość do podstawowej ( oczywiście żeby mi nie wyskakiwały “Moje dokumenty” przy starcie sprzętu) to po resecie ona i tak wraca do swojej wadliwej postaci ?