Problem z systemem- BSOD bez przerwy

Witam

Mam poważny problem. Otóż niedawno podpiąłem pod kompa nowy dysk Western Digital WD400EB-00CPF0. Mam już go ponad miesiąc i jak dotąd działał bez zarzutu. Czasem jest tak, że dysk natychmiast się wyłącza (nie słychać obracających się talerzy). Gdy wchodzę do Mojego Komputera, to nadal go widac. Tyle że jak próbuję go otworzyc to system mi się zawiesza i po mniej więcej pięciu minutach wyskakuję BSOD i tak szybko znika jak się pojawia i nie da rady z przepisaniem i potem (każdy chyba już wie) …restart. Tu macie dane błędu z programu “Podgląd zdarzeń”

Program:SYSTEM

Dane:Kod błędu 0000009c, parametr 1 00000004, parametr 2 805461f0, parametr 3 b2000000, parametr 4 00070f0f.

pozdro

Aby BSOD pozostał na ekranie, wejdź do panelu sterowania->system->zaawansowane->uruchamianie i odzyskiwanie->ustawienia->odznacz automatyczny restart pow awarii.

Aby odczytać więcej informacji (jak na BSOD nie ma przyczyny) to użyj tego: Klik

tu macie plik minidump

http://up.wklej.org/download.php?id=d57 … 1edaecdb20

W dniu 16.07.2008 , o godzinie 20:39 został dopisany post przez amad1993

tu macie na dodatek raport Debugging Tools for Windows (x86)

http://up.wklej.org/download.php?id=4ab … 88d5abf475

BugCheck 9C, {4, 805461f0, b2000000, 70f0f} spowodowane przez ntoskrnl.exe

Jaki Masz windows, który service pack?

Możesz go nadpisać:

Wejdź do konsoli odzyskiwania (uruchamiasz komputer z płyty instalacyjnej windows - jak się zapyta po raz pierwszy, czy naprawiać, to wchodzisz).

Wpisz MAP ARC

zapamiętaj pod, którą literą jest napęd CD (oznaczymy go jako X);

Wpisz:

expand X:\i386\ntoskrnl.ex_ C:\WINDOWS\System32\

a jak nie działa

expand X:\i386\ntoskrnl.ex_ C:\WINDOWS\System32\ntoskrnl.exe

x-cdrom, c- dysk systemowy

Zauważ, że po expand i przed C:\windows… jest spacja

expandX:\i386\ntoskrnl.ex_C:\WINDOWS\System32\

Wpisz exit i zrestartuj komputer.

przeczytaj se forum

http://komputery.katalogi.pl/ntoskrnl.e … 10379.html

Jaka jest szansa że nie zepsuję nic w systemie? Bo to nie jest tylko mój komp i jak coś popsuję to przypał ciężki. A tak w ogóle to mam Win XP z SP2

W dniu 16.07.2008 , o godzinie 20:55 został dopisany post przez amad1993

A dlaczego ntoskrnl.ex_ a nie ntoskrnl.exe?

Ryzyko zawsze jest, ale rzadkie. Z drugiej strony jak nic nie pomoże to i tak pewnie format zrobisz, wtedy możesz najpierw spróbować polecenia expand. Ale podmienienie ntoskrnl.exe nie mogło spowodować zamazania MBRu, to mógł zrobić wirus (mówię o Twojej stronce). Dodatkowo problem z explorer.exe to ewidentnie przez wirus.

Ciekawe natomiast co jest z tym Twoim dyskiem, sprawdzałeś informacje SMART dysku?

ntoskrnl.ex_ ponieważ na płycie jest taki właśnie plik i należy go wyekstraktować (coś jak kompresja) na dysk.

Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji zmien.gif

Pomocne może być zapoznanie się z TYMI informacjami.

skanowałem KIS’em 2008 i nic nie znalazło. Odłączyłem dysk i już przestało ale 40 filmów-papa