Problem z systemem windows 98 SE

Witam otóz mam następujący problem z kompem otóż gdy chcę jakis plik usunąc to komp tak ja by sie na chwile zawiesza a po paru sekundach dopiero przenosi do kosza a z kosza gdy chce usunać to znowu musze czekac chwilę. To trwa ok.20-30 sek co jest bardzo uciążliwe. Bardzo prosze o pomoc.

System to Win 98 nie Xp poniewaz cały czas mialem błędy.Rozwazalem nad instalką SP do Win 98 ale czytając opinie widze ze nie jest to bezpieczny zabieg. Zmiana tapety tez nie pomaga. Czasem system wywali blue screna o nastepujacym kodzie OEw0167:BFF9DFFF

Z góry dziękuje! !!

Objawy wyglądają na mniej więcej poszatkowany dysk.

Czy dysk jest cały zapełniony czy jest dużo wolnego na nim miejsca?

Wykonaj defragmentację wszystkich partycji (najważniejsze: systemowej) programem O&O 2000 defrag free lub diskeeper lite.

Na dysku jest duzo miejsca ale zadnych wirusów sysytem tez nie znalazl przeskanowalem wszytkimi jakimi znam programami kompa poczawszy od adaware przez spybota konczac na antyvir. Spróbuje defragmentacji moze pomoze z góry dzięki. A jesli nie to sie jescze zgłosze.

marny , a czy bład pojawia sie przy kazdym pliku, czy tylko przy plikach wiekszych ? Bo za czasów 98 miałem to samo :slight_smile:

Przy wszytkich malych i duzych.Niewiem moze mam cos z częściami nie tak moze nie pasuja do siebie i błedy wywalaja.

Czy ostatnio wymieniałeś jakiś podzespół w komputerze ?

Zrób narazie tak jak napisał aju :

Pisałeś ,że nie masz syfu ale to niestety one często są przyczyną spowolnienia komputera. Więc jak możesz to daj log:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36654

Jeżeli to nie pomoże to może sprawdź pamięć :?

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=50125

Pamięć to co wyżej:

Dysk/wszystkie partycje - sprawdź jak w linku:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 189#553189

Zdecydowałem sie na format systemu. NIe mam nic waznego w systemie. Po Dormacie postanoowilem zdefagmentowac dysk. Jeszcze chwile poczekam na odpowiedzi. A co do service packa dla windy 98 to ktos go ma.NIe nic nowego nie dodawalem do mojego kompa. Dziwne jest to ze gdy komp pojechal do servisu to servisant powiedzial ze wszytko jest ok. Cos tam gadal ze jest to wina klawiatury lub myszki.Czekam na odp.

Złączono Posta : 29.07.2006 (Sob) 10:59

i co wy o tym sadzicie wgrywac service packa czy nie po jak wgrywac to zaraz po instalce systemu na swiezy system

Złączono Posta : 29.07.2006 (Sob) 13:25

Zainstalowałem od nowa system jak narazie jest dobrze zobaczymy na jak długo. Zanstalowalem Service packa do win 98. Z góry dziękuje za pomoc.Jak cos to sie zgłosze. :mrgreen:

To nie ma sensu - co będziesz defragmentować jak na dysku będzie tylko Windows??

Sens ma jeśli ma jeszcze kilka partycji których nie formatował :!:

A defragmentacja dyskowi i tak nie szkodzi więc można ją spokojnie wykonywać

Własnie o to mi chodziło. A partycje systemową sformatuję troche pózniej bo jak narazie nie potrzeba. Jeszcze raz z góry dziękuje za pomoc.

Złączono Posta : 03.08.2006 (Czw) 19:06