Problem z systemem- wolny, nie działają porty usb. Co robić?

Witam,

Mam laptopa od trzech lat i do tej pory nic się z nim nie działo poważniejszego, aż do teraz. Kilka dni temu “poszła mi” ładowarka. Wtyczkę naprawiłam sobie “domowymi sposobami”, czyli usztywniłam i zakleiłam taśmą izolacyjną i wszystko było ok. Zaraz po tym przestały działać mi porty usb - całą magistralę szeregową szlag trafił, przeinstalowywałam sterowniki itp., ale nadal po podłączeniu urządzenia do usb lub karty pamięci komputer “nie widzi” go, wydaje tylko charakterystyczny dźwięk, instaluje sterowniki, oczywiście z niepowodzeniem i tyle w temacie :? Z urządzeniami jest wszystko ok, sprawdzałam na innym komputerze. Poza tym komputer działa coraz wolniej, włącza się ponad 10 minut, zawiesza się, nie można nic na nim robić…

Myślałam o wgraniu na nowo systemu, ale dostając laptopa miałam już wgrany cały win7, sterowniki do karty graficznej, dźwiękowej itp. i nie mam kompletnie nic do tego laptopa, a poza tym (co najgorsze) jestem studentką, zbliża się sesja a mam na dysku mnóstwo materiałów potrzebnych do sesji i dokończonych prac zaliczeniowych, których teraz nie mogę stracić.

Oddanie laptopa do serwisu byłoby jakimś rozwiązaniem, ale znając panów informatyków, to raczej szybko sobie z tym nie poradzą…

Co robić? Pomocy!

mam laptop Emachines e725

Procesor Pentium Dual Core CPU T4300 2.10Ghz

Home Premium SP1, 64 bit

płyta główna… nie mam pojęcia, nie wiem jak to sprawdzić bez rozkręcania obudowy :confused:

Witam,

Odpowiedź masz raczej w tym zasilaczu (konkretnie we wtyczce) - patrząc na zdjęcia tego laptopa masz w niej 2 zasilania. Jedno po prostu nie działa.

Twój “domowy” sposób naprawy prawdopodobnie się nie sprawdził, sugeruję kogoś z lutownicą i miernikiem - jako, że studiujesz powinnaś takiego człowieka znaleźć bez problemu :slight_smile:

Najlepiej kupić uniwersalny zasilacz do tego laptopa innego wyjścia nie ma,przecież teraz tobie jest potrzebny sprzęt na sesję :smiley: .Daję ci link do aukcji z uniwersalnym zasilaczem http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=31 … Pozdrawiam

Kable były lutowane właśnie, a zaraz potem zakleiłam je moją magiczną taśmą ;p Problem jednak w tym, że nawet kiedy nie jest ładowarka do laptopa podłączona, tylko jedzie na baterii to porty usb także nie działają…

Ładowarkę i tak mam zamiar kupić jak najszybciej, ale wątpię, że to rozwiąże sprawę z niestabilnością systemu i niedziałającymi portami.

  • Jeżeli z urządzeniami wszystko jest w porządku, to stawiał bym na porty, że je , szlag trafił ", jeśli były często używane.

Ja bym spróbował jeszcze wetknąć i docisnąć pendrive do końca, manewrować góra dół i boki, może zaskoczy.

Spróbuj go też uruchomić w trybie awaryjnym, i tak zgrać dane.

  • Poza tym, można przecież wszystko zgrać na płytkę. Nie wiem, czy używałaś internetu. Jeśli tak, i dawno nie były coockie czyszczone, to one

potrafią iść nawet w gigabajty i spowalniać system. Pobierz http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Pr … 13061.html zainstaluj

i przeczyść używając Cleaner ( symbol zmiotki ), najpierw zrób analizę. Jeśli używałaś przeglądarki, to wejdź w opcje i usuń całą historię przeglądania

od początku.

CCleanera to ja używam odkąd pamiętam, czyszczę komputer co najmniej raz na dwa tygodnie. Teraz też czyściłam, wraz z rejestrem. Hmm… spróbuje docisnąć, może faktycznie da radę. A jeśli chodzi o tryb awaryjny, to cały czas na nim pracuje, bo system już sobie nie radzi :confused: Chyba czas go jednak oddać do serwisu. Płyta główna mogła nawalić.

Dzięki za pomoc :slight_smile: