Problem z szybkością internetu/ogólne spowolnienie komputera


(pryng) #1

Log z OTL : http://wklej.org/id/331363/

Bardzo proszę o sprawdzenie loga, mam bardzo duży ping w grach a przy moim internecie 2200/560 średnio i dobrym sprzęcie, nie powinno być tego problemu, miałem problem z anty virusem ostatnio, ponieważ długo nie działał, przeskanowałem komputer anty virusem oraz spybotem, nic nie wykryli prawie i nie naprawiło to mojego problemu, z wolnym działaniem komputera w niektórych momentach, ale najbardziej chodzi mi o szybkość internetu i wykorzystanie jego przepustowości.

Bardzo proszę o usunięcie paskudztwa z mojego komputera, jeśli takie się znajduje, spowalniając mój internet oraz komputer. Serdecznie dziękuje.

Mam nadzieje że wszystko zrobiłem zgodnie z regulaminem.


(scripter1) #2

W logu nie widzę nic nietypowego.

Sprawdź czy uTorrent chodzący w tle nie blokuje ci neta.

Sprawdź jakość łączna na http://www.pingtest.net/


(pryng) #3

Usunąłem aresa i utorenta (nie potrzebne mi są), nie pomogło nic...

Wyniki ping testu:

Packet loss: 0

Ping: 36

Jitter: 1 ms

Your grade: A

16598373.png

Więc z testu mi ładnie wychodzi, dlaczego w grze i ogólnie internet działa słabo... mam pingi 50-60 i wyżej. Chociaż zrobiłem (jeśli chodzi o grę counter-strike, wszystko co jest możliwe by obniżyć ping), więc sądzę, że wina leży tylko po stronie komputera.

Bardzo dziękuje za zainteresowanie


(deFco247) #4

Pozbądź się zbędników z autostartu. http://cybertrash.netarteria.pl/cyber/i ... 378.0.html

Widać tutaj kilka programów, które mogą powodować takie zawirowania w stanie sieci, konkretnie:

Odinstaluj Google Toolbar.


(scripter1) #5

Google to zgadzam się że powinieneś wywalić, ale gg to niby nie powinno ale z tymi reklamami w nim to w sumie też możliwe (ja po kilku minutach zabawy z gg10 wróciłem do nowegg). Ja żadnych toolbarów nie instaluję to syf co zaśmieca system.

Jeśli masz wysokie pingi tylko w grze a w przeglądarce takie jak na screenie to może firewall albo antywirus nazbyt dokładnie skanuje działanie gry i przez to podwyższa ci pingi, sprawdź w kasperskim jakie masz ustawienia dla gry - trochę z nimi po kombinuj to może zlikwidujesz problem.


(pryng) #6

kasperski w ogóle wył gdy gram, bo jeszcze gorzej jest... ale mam wył gg jak gram... odinstaluje za to tego google coś tam, odinstalowałem, zamknąłem i zakończyłem procesy niepotrzebnych programów i dalej nic to nie zmienia, dziś mi jeszcze bardziej skakał ping...

czy macie jakieś inne propozycje przyspieszenia tego internetu? czy już wina stoi po stronie w moim przypadku dialogu i ich sprzętu ? i nie pozostaje mi nic innego jak telefon...? :frowning:

-- Dodane 14.05.2010 (Pt) 12:27 --

odświeżam, dzwoniłem do dialogu, oni sądzą że wina jest po mojej stronie, może mi ktoś pomóc?