Problem z szybkością łącza - Neo Liveobox

Cześć wszystkim. :slight_smile:

Nie znalazłem tematu który mi odpowiada, więc założyłem nowy, i błagam o pomoc bo normalnie zaraz mi psychika siądzie -___-

O co chodzi?

Rodzice mówią że prędkość naszego łącza to 1mb/s, mamy internet z Neostrada Livebox, i tu się rozpoczyna problem, mianowicie na prędkości.

Menadżer zadań w zakładce [sieć] pokazuje:

HsUss.jpg

I dziwi mnie kompletnie, że transfer oscyluje między 0% a nawet mniej niż 0,10% :confused:

W domu korzystają z internetu 3 komputery, mój i taty są połączone przez kabel ethernet do routera.

Oglądałem to samo w kompie dla wszystkich, i tam jest tak samo.

Jak to możliwe że tak wolno pobiera? Nie mieszkamy w jakiejś dziurze :confused: No może odrobinę, ale nie drastycznie nisko, 20m?

Jak temu zdziałać?

W ustawieniach systemu mam ustawione, że system Windows wykorzystuje 0% łącza internetowego, dodatkowo w ustawieniach połączenia lokalnego właściwościach konfiguracji zaawansowanej, szybkość i dupleks, mam ustawione 100mb i full.

To nic nie zmieniło, a oba widziałem w poradniku jakiejś strony PCworld chyba.

Dzięki wielkie za pomoc :slight_smile:

[Do moda: Temat nie zawiera treści: chciałem pobrać grę, by przetestować, po przekonaniu, kupić].

Sprawdź jednak szybkość łącza tutaj: http://www.speedtest.net/ wskazując Warszawę.

Proszę bardzo ^^

1137559201.png

Faktycznie jest tragicznie. Ze swojej strony nie potrafię pomóc. Wygląda to jak awaria sieci. Dobrze by było sprawdzić, czy jest tak też na pozostałych komputerach w domu. Może ktoś z forumowiczów pomoże?

akurat screen pierwszy Menadżera zadan pokazuje stan łacza LAN miedzy Liveboxem a komputerem. Ale akurta dla jednego Mbps powinno wynosic przy pełnym obciązeniu 1 % a pokazuje 0,02.

telefon do Tp to pierwsze co trzeba zrobić.

Kurcze :frowning:

Na komputerze dla wszystkich jest:

Download 0,27mb/s

Upload 0,02mb/s

Ping 585

Tata obecnie ogląda z mamą film, więc nie chcę im przeszkadzać.

Telefon do TP? Nie wiem, potem im powiem. ;]

Na razie dzięki :slight_smile:

Albo reset Liveboxa i ponowna konfiguracja. Lecz wczesniej lepiej zadzwonic do TP niech sprawdzą cz czasem wina nie lezy po ich stronie

Po ich stronie? Co masz na myśli?

Czasami często nie mamy internetu z ich winy, więc to może wpływać na transfer?

Jaki transfer wymieniacie dane miedzy komputerami w sieci LAN.

jak masz internet 1 Mb/s a szybkość sieci od Liveboxa do komputerów wynosi 100 Mb/s to pozostaje Ci jeszcze 99% przepustowosci sieci LAN bo jjeden procent zajmuje neostrada, W speed tescie szybkość łacza masz na poziomie 0,1 Mb co równiez pokazuje menedzer . masz do wykorzystania 100 Mb/s a wykorzystujesz jedynie 0.02 % szybkości łacza jak neo bedzie działac sprawnie to wykorzysta 1 % sieci LAN

1Mb/s ze 100 Mb/ s dostepnych.

jednym słowem telefon do telekomunikacji. Niech sprawdzają co się dzieje. Płacisz wymagasz.

Spoko. Potem powiem rodzicom.

Na numer 9393? Czytałem że tam trzeba dzwonić w sprawie wywiadu technicznego.

Nie, nr. na błękitną to 19393

Spoko, dzięki ^^

Zadzwonić w sprawie prędkości łącza? Że nie wykorzystuje 99% a mniej niż 1? Chcę się upewnić ;D

Tak w ogóle, czy to nie jest oszustwo?

Kilka razy dzwoniliśmy w sprawie internetu, że coś nie działa itd. i nie zwrócili uwagi że prędkość nie odpowiada prędkości łącza w umowie.

Umowa jest na moją mamę, więc powinna się czuć oszukana że płaci kupę kasy za 1mb itd. a prędkość wynosi mniej niż 512?

Ty im powiedz że masz wykupione 1 Mb/s a faktycznie jest 0,1 Mb/s

Spoko, sorki że wcześniej nie odpisałem ale mi się nie chciało XD.

Jutro zobaczymy, co to dało ^^

A sprawdź tym testerem:

http://www.speedtest.pl/

i podaj wynik…

z tego co pamiętam to w domu jak miałem neo 1mb to wynik rzeczywisty był około 128kb (odpowiednik neo 1mb) i tak jest ok

u ciebie pokazuje 0,15mb czyli około 150kb (po zaokrągleniu…)

tak jak pisał “esperanca” na komputerze w menadżerze zadań pokazuje sieć Lan tworzoną przez Livboxa i ona ma przepustowość 100mb czyli w twoim wypadku tak będzie, że przy pobieraniu jakiegokolwiek pliku na max łącza neo będzie pokazywało cząstkowe wartości 1% (do 0,2mb)

A tak chwaląc się: :twisted:

http://imgur.com/delete/yM2cnv6iibIAZJJ

http://imgur.com/delete/3M6smhXjQDmeUhG

szkoda że tylko w pracy…

Nie mylmy jednostek 1 Mb to 1024 kb (kilobity) czyli 128 KB (kilobajtów)/s

Przy łaczu 0,15 Mb to 153 kb (kilobity) co daje nam 19,2 KB (kilobajtów)/s

Mówiłem rodzicom by zadzwonili, to oni na to że zawsze tak było. I że może 16 lutego zmieniają dostawcę.

EDIT:

Dzisiaj był u nas facet z Cyfrowego Polsatu.

Tata chciał ten LTE 4G(3,9G) 150mb/s itd. ale się okazało że zasięgu w ogóle nie ma…

Polecacie innych dostawców? Bo teraz rozmyśla nad netią.