Problem z tacką!

Mam problem z napędem ktory od pewnego czasu nie wysuwa tacki. Wczesniej pod primary master mialem podpietego cd-roma a teraz mam dvd i problem jest nadal. Zaczelo sie od tego że naped otwieral sie po wielu probach. Jesli ktos mial podobny problem prosze pisac. Pomozcie! !!

Sprawdź u kogoś innego czy ten problem występuje, jak nie to coś z systemem lub z taśmą albo zasilaniem! a jak nie to oddaj do serwisu!

Na wyłączonym kompie z 230V,wypnij taśmę sygnałową z napędu,zmień wtyczkę zasilania molex dla napędu i start kompa i jeśli teraz masz problem z tacką - serwis lub nowy.

Wystarczy wymienić pasek od mechaniki wysuwania tacki.

W słabych jakosciowo czytnikach zastosowano paskowy napęd zamiast trybów i po pewnym czasie pase się wyciąga i ślizga na rolkach przez co nie można wysunąć tacki.

Prosty techniczny problem do usunięcia, 5min roboty. Najczęściej spotykane w napętach typu LG

kumpla napęd otwierał się tylko spinaczem :slight_smile:

pod tacką jest taka dziurka włóż tam jakiś drucik (np. rozłożony spinacz) może się otworzy.

Sprobuje zmienic wtyczke bo u mojego kumpla wszystko jest w porzadku, tasme wymienialem wiec to nie jej wina. Kupilem Dvd za 900 zl (dawno) wiec wiec do tanich nie nalezy. Dzieki za pomoc :slight_smile: