Problem z taktowaniem procesora

Posiadam płytę główną K7S5A. Dotychczas miałem zainstalowany procesor o taktowaniu 100 MHz . Kiedy włożyłem procesor o taktowaniu na 133 niestety komp. się nie uruchamia. Mój obecny procek to AMD ATHLON 2000. W tej płycie można przestawić tylko w biosie na 100 lub 133. Na 100 pracuje bez zarzutu ale na 133 nie uruchamia sie.Nie ma też żadnych zworek na płycie. Oczywiście po przestawieniu zapisuję ustawienia.Co może byc przyczyną? :frowning:

pewnie nieaktualny bios

BIOS jest jak najbardziej aktualny. :frowning:

Tak sobie zgaduję, że pewnie musisz zmienić mnożnik. Przy 100 MHz miałeś np. ustawiony x13, a teraz przy 133 MHz musisz go obniżyć.

Tak to jest jak się tanie płyty kupuje, niektóre modele ecs miały problemy z pracą na 133mhz fsb.

Jaki masz ram, 133 czy 100?

133 DDR

to wsadź proca na 133Mhz -> zapisz ustawienia nie uruchomi się, zasadź nowego procka i spróbuj odpalić sprzęt. k7s5a to nie jest najlepszy wynalazek…

A jak obniżyć mnożnik?

Te ramy są markowe? Ten model był wybredny co do pamięci, nie każde chciały chodzić na 133, takie płyty, problemy z procą na ustawieniach podanych przez producenta, padające w szybkim czasie baterie, sypiące się tanie kondensatory. Sprawdź czy na płycie nie masz wylanych lub wypukłych, i podaj model zasilacza.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_proc … _Athlon_XP

Sprawdź jaki masz mnożnik programem CPU-Z

Mnożnik obniżasz w biosie, szukaj zakładki overclock, lub voltage/frequency control, tam powinno być obniżanie o ile płyta ma w ogóle takie opcje

Zasilacz- LC B300 JNC

Mnożnika w biosie nie mogę obniżyć bo nie ma takiej opcji. Kondesatory okey. Nie moge sprawdzic poprzez CPU-Z gdyż nie otwiera się dysk. Po uruchomieniu kompa jest sugestia aby uruchomić go w ostatniej działajacej opcji lub w trybie awaryjnym, cóż z tego kiedy próbuję na te sposoby to tylko miga kursor w lewym rogu monitora. i dysk nie uruchamia się. sprawdzałem dysk na innym kompie i jest okey. Podejrzewam że może być żle uaaktualniony bios. Mój procek to dokładnie taki: ATHLON XP 2000+ AXDA 2000 KT3C

Złączono Posta : 20.11.2007 (Wto) 11:07

No to ja juz zgłupiałem do reszty. Jaka jest właściwie częstotliwość mojego procka bo różnie to niektórzy przypisują. Jest to procek:AMD ATHLON AXDA 2000 DKT3C