Problem z taktowaniem zegarów Vertex AMD Radeon HD7850 2GB

Witam mam nadzieje że to dobry dział. Od czasu zakupu tej karty graficznej denerwuje mnie tryb oszczędzania energii jeśli tak to można nazwać w tej karcie. Lubie długo pograć w CS’a ale mam problem z FPS’ami przez ten ‘tryb oszczędzania energi’. Wygląda to tak jeśli włącze CS’a to w CCC taktowanie GPU zostaje na 300 a taktowanie pamięci na 150 przez co mam spadki do 30-40 fps’ów… Gdy wlącze np BF3 te wartości zwiększają sie do maksimum czyli GPU 1000 pamięć 1225. Od razu mówię odznaczenie czy zaznaczenie opcji Włącz funkcje Grahpic OverDrive nic nie daje. Idzie to zmienić tak aby te wartości były trochę większe ponieważ jak wyżej wystarczy wejsc na dach westwood zeby ze 100 zrobiło się 30…

Procesor Intel Quad Q6600 2.66GHz(OC)

Grafa jak w temacie

płyta główna Gigabyte GA-G41M-Combo

Ramy z Geil 1333 MHz 8GB

Zasilacz iBox black panter 550W

Dzięki za pomoc

ściągnij te http://benchmark3d.com/amd-catalytst-13 … 3-7900-mod

wersje ULPS OFF i bedziesz miał zawsze najwyższe taktowanie

plusy i minusy takiego zabiegu są chyba jasne

Ok dzięki. A nie ma możliwości zeby wylączać to gdy potrzebuje i zalączać kiedy nie potrzebuje?

Weź sprawdź jak karta będzie się zachowywała przy różnych planach zasilania (Windows 7,8) wybierz plan zasilania maksymalna wydajność i zobacz czy ci nie spadają zegary, bo z tego co mi wiadomo domyślnie jest ustawiony zrównoważony.

Weź lepiej wymień zasilacz na markowy, chyba że chcesz sobie wszystko spalić.

Ten co masz jest na czarnej liście. Jeszcze się dziwie że do tej pory nic ci się nie spaliło.

TEN ULPS OFF nie pomógł zegary dalej są na najniższej wartości. Plan zasilania maksymalna wydajność nie pomógł. Prosze darujcie sobie komentarze zmień zasilacz. Spali się to dostane nauczkę żeby kupować zasilacze za 400 zl a nie 250. No nie spaliło się na zasilaczu no name smigalem 10 lat i tez się nic nie spaliło.

Zasilacz jak zasilacz ale zwykle w CCC można było ustawiać profile dla danej gry/aplikacji. Czy próbowałeś utworzyć taki profil?

Ustawienie profilu nawet pod samą wydajność również nie pomogło :F. Chaiałbym zaznaczyć że w CCC brak mi jest takiej zakładki jak zasilanie. Zmienialem tylko zasilanie w win 7 dzisiaj w szkole patrzę a w CCC jest jeszcze coś takiego jak zasilanie.

Tak jest w szkole : http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/128 … ac25a.html a u mnie to samo tylko bez zasilania