Problem z tekstem, CSS, i tabelą

Mam wielki problem (przynajmniej tak mi się wydaje)

Mam taką tabelę jak na zdjęciu:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/604bfc7795c3cd01.html

W index.htm mam do niej taki kod:

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

[/code] A w stylach.css:

[code] #NEWS {width: 617px; height: 450px;} #TOP_NEWS {width: 617px; height: 129px; background-image: url(images/top_news.gif);} #CENTER_NEWS {width: 617px; height: 173px; background-image: url(images/news.gif);} #BACKGROUND_NEWS {width: 617px; height: 1px; background-image: url(images/news_background.gif);} #BOTTOM_NEWS {width: 617px; height: 121px; background-image: url(images/bottom_news.gif);}

I tak: na zdjęciu prostokątami zaznaczyłem jak wyglądają obrazki. Jak zrobić żeby w Części B tekst wyświetlał się dopiero od niebieskiego tła a nie od skraju obrazka?

Jak zrobić żeby tekst na końcu niebieskiego tła przechodził do następnej linii?

Jak zrobić żeby po wyczerpaniu miejsca w Części B tekst przechodził do części C?

Jak zrobić żeby część C zmieniała wysokość w zależności od ilości tekstu? (np jest dużo tekstu to wysokość części C wynosi 500px, a jak nie ma w ogóle tekstu to jest 1px)

padding-left:10px;

lub więcej pixeli, w zależności jak daleko chcesz mieć ten napis od krawędzi; 2.

padding-right:100px;

analogicznie z pixelami jak poprzednio;

  1. W HTML tak nie zrobisz. Musiałbyś na przykład dzielić tekst w PHP na części i w odpowiednich miejscach je wyświetlać, nic innego do głowy mi nie przychodzi;

  2. Jeśli nie dasz height, to długość będzie dobierana automatycznie;

Co do tego tła na niebieskim tle użyj polecenia padding w tym przypadku:

padding-left: odleglość, np. w px;

Tekst powinien sam przechodzić do następnej linii, jednak do następnej komórki sam ci nie przejdzie i raczej się nie da tego obejść.

Wysokość komórki też powinna zmieniać się sama w zależności od ilości tekstu.

Widzę że jesteś początkujący wiec polecam ci ten kurs:

http://www.kurshtml.boo.pl

jest bardzo dobry. :wink:

  1. Działa, wielkie dzieki

2. Nie działa, tekst jest cały czas w jednej linii i nawet jak obrazek sie kończy to tworzy nowy i trzeba przewijać w prawo

  1. Moze byc i PHP tylko jak?

  2. Działa

Złączono Posta : 10.08.2007 (Pią) 19:01

Cały dzień już go czytam :slight_smile:

Jeżeli dobrze myślę to może ci nie działać bo masz w css ustawioną wysokość (height)np. na 1 px w

#BACKGROUND_NEWS

. Spróbuj dać bez wysokości( też w

#CENTER_NEWS

).

Spróbuj może akurat coś to da.

Już wszystko OK tylko jak zrobić żeby tekst przeszedł do nast. linijki a ni szedł w nieskończoność w prawo?

Kurcze może spróbuj wstawić do tego diva

float:left;

może w tedy coś poradzi, a jak nie to napisz. :wink:

Nie pomogło, dalej jedzie w prawo

A spróbuj skasować znaczniki

, ich używa się tylko przy tworzeniu tabel,

przy divach ja tego nie robię.

przecież jak będziesz miał tam wpisane normalne wyrazy to same będą przechodziły do nowej linijki jeżeli nie będą się mieściły w tym div’ie obok poprzednich wyrazów

Właśnie janusz27 posłuchaj mario@ :wink: