Problem z teksturami graficznymi

Witam, otóż od kilku miesięcy męczę się, gdyż wszystkie obrazy 3D w grach i programach rozjeżdżają mi się na wszystkie strony. Wygląda to tak:

nvidia.jpg

http://img18.imageshack.us/img18/4507/2 … 190141.jpg

Karta graficzna Leadtek WinFast A6600 GT

Co może być problemem? Stawiałem na jakiś problem z procesorem karty graficznej bądź płytą główną. Ale bardziej myślę o karcie, bo bywały momenty, że otrzymywała za mało zasilania.

Musisz podać więcej szczegółów. Więcej parametrów sprzętu, oraz czy takie “efekty” robią się na wszystkich grach, czy tylko niektórych. Jeśli na niektórych, to podaj tytuły, które działają dobrze i takie, które działają źle. Przyczyną może być za słaba grafika do niektórych gier, która nie radzi sobie z generowaniem bardziej zaawansowanych obrazów. Czasem bywa to spowolnienie, zacinanie się gry, a bywają też zakłócenia wyświetlania grafiki. Zasilacz też może być, ale to raczej mniej prawdopodobne, bo jakby nie wyrabiał, to szwankowałby ci cały komputer. Wejdź do panelu sterownika grafiki, poszukaj opcji 3D, gdzie są suwaki, wydajność - jakość i przesuń je na maksymalną wydajność. Są też tam inne opcje, dzięki którym można wpłynąć na lepszą wydajność grafiki, jednak kosztem jakości obrazu, jak np antyaliasing, spróbuj to wyłączyć całkowicie. Przejrzyj ten panel i poeksperymentuj, co da się jeszcze zmienić, bo ja nie pamiętam wszystkiego. Kiedyś podobne “efekty” miałem w grze Gothic. Trochę pomogły ustawienia w sterowniku grafiki, jednak pełny wigor gra uzyskała po zmianie grafiki na lepszą

po 1. nie “efekty” tylko artefakty

po 2. ““Przyczyną może być za słaba grafika do niektórych gier”” - nie ma takiej opcji

po 3. ““pełny wigor gra uzyskała po zmianie grafiki na lepszą”” - ponieważ nie była uszkodzona jak jej poprzedniczka

w sprawach uszkodzeń kart graficznych nie czuję się “pewnie” a więc niech jeszcze inni się wypowiedzą (inni ale doświadczeni), ja tylko Ci mówię, że są to artefakty które mogą być spowodowane uszkodzeniem pamięci karty graficznej (z tego co mi wiadomo właśnie to jest najczęstszą przyczyną)

No scholera, znalazł się poprawiacz polonista. Nie widzisz, że “efekty” napisałem w cudzysłowie? Czyli błędne efekty graficzne nazywane artefaktami? I nie jestem pewien, czy to artefakty, wynikające na ogół z uszkodzenia sprzętu, czy, jak napisałem, błędne wyświetlanie grafiki przy sprawnym sprzęcie. Wszystko trzeba zweryfikować. Uszkodzenia karty również nie wykluczam. Że też chce ci się tak pisać nie na temat, nie rozumiejąc dokładnie mojego tekstu, zamiast wyjaśnić o co chodzi z tą grafiką. Moja poprzedniczka nie była uszkodzona, tylko zbyt słaba i źle wyświetlała obraz wyłącznie przy Gothicu. Może to była wina sterownika? Nie pamiętam już. Jak nie czujesz się pewnie w sprawach uszkodzeń kart, to po co cokolwiek piszesz? I kompletnie błędnie zastosowałeś cudzysłów w wyrazie “pewnie”. W tym zdaniu, biorąc pod uwagę jego znaczenie, wyraz -pewnie- poprawnie powinien zostać napisany bez cudzysłowia. Pozjadałeś też znaki interpunkcyjne w zdaniach. To kaleczenie języka polskiego. I nigdy mnie więcej nie poprawiaj w pisowni, bo wpadniesz

Jeśli artefakty występują kilka minut od włączenia to jest to przegrzewanie się karty graficznej,jeśli występują od samego początku,to jest uszkodzenie albo pamięci,albo układu głównego,jaki masz zasilacz,szrot może uszkadzać podzespoły podając złe napięcia

PSSystem ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Moje parametry:

Płyta główna KT3 Ultra-ARU

Procesor Mobile AMD Athlon XP 2500+ - 2 GHz

Pamięć fizyczna 2 x 512 MB

Pamięć wirtualna 10 GB

Karta graficzna Nvidia GeForce 6600 GT (widziana też jako Leadtek WinFast A6600 GT)

Dzieje mi się tak we wszystkich grach z wykorzystaniem efektów 3D, m.in. Fable, Sonic Heroes, Tomb Raider.

Zmiana ustawień nie daje żadnych zmian.

Dzięki za pomoc, teraz jestem pewien, że to karta.

Wiem że to off topic i mogę dostać ostrzeżenie ale co mi tam…

  • tu nie chodzi o język polski tylko o używanie terminów informatycznych. Gdybyś napisał artefakty, PSSystem mógłby wpisać to w google i chociaż trochę się o nich dowiedzieć, a może nawet znaleźć co może być przyczyną, jak z tym walczyć itp. A wpisując “efekty w grach” niestety nie dowie się niczego ciekawego związanego z jego problemem…
  • hah… napisałbym coś ale nie chcę warna (aaa… no i nie chcę wpaść) :x

A żeby nie był to w 100% off top to:

Spróbuj zainstalować jakieś inne sterowniki. Najpierw jednak odinstaluj porządnie obecne. Tutaj masz to ładnie opisane -KLIK-