Problem z temperaturą i włączaniem. 2 inne kompy


(Bartek1414) #1

Witam!

Mój problem dotyczy temp. komputera. Wg. programu "Hardware sensors monitor 4.4" po paru min. temp3 wzrasta do 65+ stopni natomiast po 30min już jest ponad 75 stopi. Czym to może być spowodowane? Wszystkie wiatraki są dobre, komp nie ma kurzu, odkręciłem nawet boczną obudowe ale to mało daje.

I mój drugi problem dotyczy włączania komputera. Na innym kompie gdy go włączam pojawia się logo płyty głównej i tak zostaje (trzeba wcisnac TAB żeby ruszył lub Del aby wejść do biosa). Gdy wcisne Tab pojawia się czarny ekran i pisze "CPU fan isn't running (Y/N). Jak to naprawić?

Proszę o pomoc.


(Yamaha503) #2

Sprawdź podłączenie coolera na procku


(efazeti) #3

podłącz wiatrak od procesora pod wtyczkę "CPU FAN"

podaj czego dotyczy ta temperatura

sprawdź innym programem, np. Everestem


(Bartek1414) #4

ale to przy włączaniu kompa pojawiło się tak nagle po 4 latach działania kompa.

a możesz coś więcej powiedzieć o tej wtyczce? co i jak?

mógłbyś podać gdzie dokładnie pisze w everescie o tych temp? bo w hardware sensors monitor jest to temp3.


(Adalbert) #5

Po prostu sprawdź, czy kabelek zasilający wentylator od procesora jest podpięty pod gniazdo na płycie głównej obok której jest napisane CPU FAN i czy sam wentylator w trakcie działania komputera pracuje normalnie?

Ściągniej Everest Ultimate i przepisz co mówią sensory/czujniki (znajdź je). Dodatkowo dla pewności odpal HWMonitor, Core Temp i podaj maksymalne wartości jakie uzyskujesz podczas stresu.

Mogła pasta pod którymś z radiatorów się zestarzeć i teraz zamiast przewodzić, izoluje ciepło, więc możliwe, że będziesz musiał ją wymienić. Zdejmowałeś kiedykolwiek radiator i smarowałeś pastą?