Problem z temperaturą karty graficznej

Witam!

Mój problem polega na przegrzewaniu się karty graficznej. Zaczęło się to kiedy zmieniłem chłodzenie procesora. Komputer przez pewien czas działał normalnie, a potem ekran zaczynał wariować (powiększały się piksele, wyskakiwały kolorowe kropki i komputer się wieszał, a z głośników wydobywał się dziwny dźwięk). Kiedy ponownie zamontowałem stare chłodzenie procesora problem pozostał mimo że wcześniej z tym chłodzeniem nie występował. Dodam jeszcze że jeden z 2 wiatraków karty graficznej nie kręci się, jednak mimo to poprzednio także nie było z tym problemu. W tej sytuacji nie wiem co powinienem zrobić. Z góry dziękuję za odwiedź .

 

No to jak ma się nie przegrzewać?

 

Karta to?

 

Program GPU-Z, zakładka Sensors, uruchom go, pograj z 10 minut i zobacz jaką karta ma temperaturę lub wklej z tej zakładki screen.

 

I może już po karcie?

Karta to GeForce GTX 460 i wątpię, żeby było po karcie bo dopóki nie zrobi się za ciepło to wszystko działa bez zarzutu. A na temperatury już wcześniej patrzyłem w programie Speccy i na karcie graficznej w czasie gry pokazywało od ok 40 do nieco ponad 60 stopni.

 

No to sam sobie odpowiedziałeś na problem, coś się przegrzewa?  lub jest uszkodzona i dochodzi GPU do pewnej temperatury i problem?

 

Producent karty i ile ma pamięci?

 

A zasilacz to? odczytaj bezpośrednio z niego?

Zasilacz to Chieftec APS-550S, 550W producent karty Nvidia 4gb pamięci.

 

Te karty to miały max 1 GB?

 

http://www.nvidia.pl/object/product-geforce-gtx-460-pl.html

 

Sprawdź jej dokładnie temperaturę pod obciążeniem.

Faktycznie, masz rację, coś mi się pomyliło. A przy niewymagających pracach typu gra przez przeglądarkę temperatura dochodziła do ok. 40 stopni aż w końcu znów stało się to co opisywalem na początku tematu.