Problem z temperaturą procesora e7200

(Yomal) #1

Nie wiem jak to się dzieje, ale mój komp, który nie jest podkręcony nawet o 1 MHz pokazuje w Evereście, że procek(boxowe chłodzenie) ma temperaturę 63 C a po kilku minutach skacze to nawet do 70 C.Wątpię, żeby to był błąd programu, bo gdy próbuję go podkręcić do upragnionych 3 GHz(tyle jest potrzebne żeby wykorzystać w pełni moją kartę graficzną) zaczyna się wieszać. Próba podnoszenia napięcia również kończy się zwiechą. Nie wiem co robić. Zastanawiam się czy może dokupić nowe chłodzenie procka + dobra pasta(np.Zalman ZM-STG1+Pentagram HP-120 Karakorum)??Jak mieliście podobne problemy to napiszcie jak sobie z tym poradziliście. [-o<

(Mariosti*) #2

Tak to wina chłodzenia zapewne, może jest źle założone, spróbuj usunąć tą "pastę termoprzewodzącą" która jest na boxie i zamienić ją na coś przyzwoitszego. Sprawdź czy przypadkiem między procesorem i chłodzeniem nie ma jakiejś folii itp.

Zmiana chłodzenia na coś porządnego to rozwiązanie dające największe pole do popisu i najbardziej komfortowe.

(Kruper11) #3

pewnie masz jakaś relatywnie taniawą budę i tylko jeden wiatraczek oprócz tego na procku a obudowa zamknięta?? tak jak kolega powyżej radzi... zdejmij chłodzenie i przesmaruj np Arctic silver 5 i zamontuj ponownie... ja miałem kiedys podobny problem ,gdy zle zamontowałem Freezera 7 Pro na procka... (jedna nózka nie wskoczyła na miejsce)... jezeli to nie pomoze rozważ albo chłodzenie nowe, albo doraźnie otwórz bok obudowy ...ale o OC na razie zapomnij... pozdro.. :wink:

Edit widzę ze masz obudowe centurion... takze raczej problem budy odpadnie...