Problem z temperaturą

Czy da się zmienić granice temperatury !? chodzi mi o to że jak temperatura dochodzi do pewnego poziomu to komp sie resetuje od przegrzania , wiecie pewnie o co chodzi czy da się zmienić to przy jakiej temperaturze kompa ma się resetować sam ?!

Wchodzisz w BIOS > PC helth satuts i tam jest shutdown temperature.

I zmieniasz na ta jaka chesz.

Ale skoro sie tak procek grzeje to lepiej zmienijszyc taktowanie abo zakupic lepsze chlodzenie do niego.

Jaką masz płytę główną :?:

ASRock K7VT2 taką mam płyte :lol: jak mam zmienic taktowanie ??! niemam takiej opcji w BIOSIE jak napisał Patricko :?

:smiley: Macie TU info o niej troszeczke :slight_smile:

Ta płyta IMO nie ma opcji zmiany ttemperatury restartu kompa z powodu przegrzewania się procka.

A z kąd wiesz że resetuje sie od temperatury , powinien sie wyłaczyć a nie zresetować , a jaką temp. pokazuje bios , chodźby nawet była opcja w biosie podniesienia limitu to nie powinno sie tego robić tylko szukać przyczyny wysokiej temp.

Wiem ze to od temperatury bo widze jaka jest temperatura po resecie i naprzyklad gram to sie wylancza albo powiedzmy wlaczylem kilka programow obciazajacych procka i patrzalem na temperature doszla ponad 60 i res :frowning: jest gorąco na dworzu i tak jest ;/ powinnem dużo rzecz wymienić w komputerze a kasy niema :x mam otwartą obudowe ale jak jest bardzo gorąco na dworzu to się resetuje ;x w zime takich problemow niemiałem :wink: jak zmienić taktowanie jak to napisał Patricko ?! może to pomoże

jak nie masz podkręconego procka to nie masz co zmieniać taktowania , może wystarczy sciągnąć radiator z procka dokładnie go wyczyścić z kużu i nałożyć nową paste miedzy radiator i procek.

:slight_smile: Sprawdz radiator i moze nie wyrabia? Wyjscie: zmien na lepszy :wink: