Problem z tłem pod ikonami pulpitu

(Grzesiekrasta) #1

Witam

Właśnie mam problem z tłem pod ikonami, bo nie mogę tego zlikwidować.

Chciałem przekopiować z worda na pulpit obrazek, i coś tam pisało czy utworzyć kopię active desktop no ja zaznaczyłem "tak"

No i się przekopiował, i wyskoczyło to tło.

Próbowałem usunąć tło wchodząc we właściwości mojego komputera>>zaawansowane>>wydajność>>użyj cieni dla etykiet ikon pulpitu.

Nic to nie dało.

Proszę o pomoc.

(Atis) #2

Kliknij prawym na pulpit -> Rozmieść ikony według -> odznacz: Zablokuj elementy sieci WEB na pulpicie

(Grzesiekrasta) #3

nic to nie dało, jakieś dalsze sugestie ?

(Atis) #4

Kliknij prawym na pulpit -> Właściwości -> Pulpit -> Dostosuj pulpit -> Sieć WEB

Usuń wszystko z okienka Strony sieci WEB.

(Grzesiekrasta) #5

@Atis: Nic to nie pomogło :frowning: . Może ktoś ma inny pomysł?

(Atis) #6

Pobierz i uruchom iconshadows.reg: [Klik](http://www.fixitpc.pl/topic/46-optymalizacja-i-odchudzanie-windows-xp/page view findpost p 225)

(Leon$) #7

Brak przeźroczystości w podpisach ikon na pulpicie Win XP

1. Mój Komputer >> Właściwości >> Zaawansowane >> Wydajność >> Ustawienia >> Efekty wizualne, zaznaczyć Użyj cieni dla etykiet ikon pulpitu

2. PPM na pulpit >> Właściwości >> Pulpit >> Dostosuj Pulpit >> Sieć Web >> zostaw puste pole przy Zablokuj elementy pulpitu, lub PPM na pulpicie >> Rozmieść ikony według >> usuń haczyk przy Zablokuj elementy Sieci Web na pulpicie

3. PPM na pulpit >> Właściwości >> Pulpit >> Dostosuj Pulpit >> Sieć Web, w zakładce strony sieci Web usunąć pozostałe i wybrać Moja bieżąca strona główna.

4. Sprawdzić Start >> Uruchom >> regedit HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer czy nie ma tych wartości ClassicShell, ForceActiveDesktopOn, NoActiveDesktop W podkluczach Policies także.

(Grzesiekrasta) #8

W tym 4 to niema tej wartości. Reszta sposobów nie działa.